Strona główna > Główna środek > I liga
Porażka Puszczy z Wartą2019-10-24 10:15:00

W zaległym meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Puszczy Niepołomice ulegli Warcie Poznań 0-2.

22.10.2019: Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 0-2 (0-1)

0-1 Jakub Kiełb 18

0-2 Bartosz Kieliba 83

Sędziował Konrad Kiełczewski (Białystok). Żółte kartki: Tomalski, Serafin – Trałka, Lis, Jakóbowski.

PUSZCZA: Górski – Furtak, Stawarczyk, Bartków (84 Bąk), Widejko – Tomalski, Stefanik (66 Nowak), Żytek, Serafin, Żurek – Orłowski (71 Embalo).

WARTA: Lis – Kiełb, Kieliba, Ławniczak, Grobelny – Napołow, Kupczak, Trałka, Janicki (77 Laskowski), Jakóbowski (73 Rybicki) – Kiklaisz (90 Boczek).

Goście rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 3. minucie poprzeczkę bramki strzeżonej przez Górskiego obił Kiklaisz. Kilkanaście minut później jego kolega Kiełb był już skuteczny. Po pięknym wykonaniu rzutu wolnego Warta wyszła na prowadzenie.

Podrażnione Żubry w zasadzie od razu po wznowieniu mogły wyrównać. Niestety, Stawarczyka główkował w poprzeczkę. Później oba zespoły starały się zaskoczyć rywala, ale bramkarze byli na posterunku.

Żubry najbliżej wyrównania były w 32. minucie. W doskonałej sytuacji znalazł się Furtak, ale po bardzo mocnym uderzeniu trafił w słupek.

W drugiej połowie walki zdecydowanie najwięcej było w powietrzu. Kwadrans przez końcem wyrównać mógł Tomalski, ale jego uderzenie głową było niecelne.

W 83. minucie najwyżej w polu karnym gospodarzy do dośrodkowania po rzucie rożnym wyskoczył Kieliba i tym samym ustalił wynik meczu.