Strona główna > Główna środek > I liga
Żubry uległy Sloniom2019-09-29 22:05:00

W 11. kolejce Fortuna 1 Ligi odbyły się derby Małopolski. Puszcza Niepołomice przegrała z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 0-3.

Puszcza Niepołomice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0-3 (0-0)

0-1 Piotr Wlazło 68

0-2 Vladislavs Gutkovskis 77

0-3 Piotr Wlazło 90+2

Sędziował Sebastian Krasny (Kraków). Żółte kartki: Mikołajczyk, Sitek, Bartków – Oleksy, Wlazło.

PUSZCZA: Niemczycki - Stępień, Czarny, Stawarczyk, Bartków – Sitek (71 Bąk), Żytek, Uwakwe, Mikołajczyk (71 Serafin), Nowak (58 Embalo) – Tomalski.

BBT: Dybowski – Grzybek, Putiwcew, Szarek, Oleksy - Wasielewski (70 Terpiłowski), Wlazło, Bezpalec, Kamiński  Gergel – Jelic (70 Gutkovskis).

Puszcza u siebie jeszcze w tym sezonie nie wygrała; z sześciu meczów jeden zremisowała, a pięć przegrała. Dla gości to druga wygrana wyjazdowa.

W pierwszej połowie oba zespoły skupiły się przede wszystkim na ochronie dostępu do własnej bramki. Bruk-Bet prowadził grę, a gospodarzom brakowało dokładności przy wyprowadzaniu kontrataku.

Po zmianie stron znakomitą sytuację zmarnował Wlazło, który przegrał pojedynek oko w oko z Niemczyckim. Chwilę później kapitalnie zachował się Dybowski broniąc strzał Uwakwe z bliska.

W 68. minucie Wlazło już się nie pomylił. Uderzał na raty i za drugim razem trafił do siatki.

Kilka minut później znów gości przed utratą gola uchronił Dybowski, który tym razem świetnie podbił piłkę uderzaną przez Uwakwe.

W odpowiedzi szybka kontra gości została pewnie wykorzystana przez Gutkovskisa i było 0-2. W doliczonym czasie Wlazło jeszcze trafił do siatki i skończyło się wynikiem 0-3.