Strona główna > Główna środek > I liga
Puszcza mistrzem wyjazdów, Suwałki też zdobyte2019-09-08 09:36:00

W 8. kolejce Fortuna 1 Ligi Puszcza pokonała w Suwałkach Wigry 3-2. Niepołomiczanie w tym sezonie wygrali wszystkie cztery mecze wyjazdowe, podczas gdy u siebie ani jednego (remis i 3 porażki).

Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice 2-3 (0-1)

0-1 Michał Czarny 17

0-2 Jakub Bąk 53

0-3 Jose Embalo 58

1-3 Kamil Sabiłło 81

2-3 Kamil Sabiłło 83

Sędziował Jacek Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Aftyka, Sabiłło, Furst – Mikołajczyk, Żytek.

WIGRY: Kąkolewski – Matuszewski, Diallo, Sołdecki, Piekarski (68 Sabiłło), Huertas – Aftyka, Sosnowski, Bartczak – Łapiński (46 Żebrakowski), Sauczek (81 Furst).

PUSZCZA: Górski – Stępień, Stawarczyk, Czarny, Mikołajczyk – Sitek, Serafin, Stefanik, Tomalski (73 Widejko, 85 Uwakwe), Bąk (65 Żytek) – Embalo.

Po szalonym meczu Puszcza pokonała w Suwałkach zespół Wigier 3-2.

Fantastycznie rozpoczęło się to spotkanie dla gości. Michał Czarny znakomicie znalazł się w zamieszaniu pod bramką rywali i z bliska pokonał Dominika Kąkolewskiego. Od tego momentu drużyna Puszczy kontrolowała przebieg spotkania i spokojnie rozgrywała piłkę. Wigry starały się doprowadzić do remisu, ale piłkarze z Niepołomic wybijali rywalom wszelkie argumenty.

Po zmianie stron w ciągu kilku minut Żubry dwukrotnie cieszyły się z kolejnych bramek. Najpierw po kontrataku akcję sfinalizował Jakub Bąk, a kilka minut później błysnął Jose Embalo. Przy prowadzeniu 3-0 wydawało się, że emocje w tym meczu już się skończyły, ale na boisku pojawił się Kamil Sabiłło.

Zawodnik Wigier w ciągu trzech minut zdobył dwie bramki i temperatura meczu zdecydowanie się podniosła. Dodatkowo arbiter doliczył aż pięć minut do regulaminowego czasu gry. Żubry nie dały sobie jednak wbić trzeciego gola i choć musiały do ostatniej sekundy drżeć o wynik, to jednak nadal kompletują zwycięstwa na obiektach rywali!