Strona główna > Główna środek > I liga
Wygrana Puszczy w Opolu2019-08-03 09:14:00

W 2. kolejce Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice wygrała wyjazdowy mecz z Odrą Opole 1-0.

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 0-1 (0-1)

0-1 Jose Embalo 27

Sędziował Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Żółte kartki: Słaby (2), Czyżycki - Sitek. Czerwona kartka: Słaby (Odra, 69, druga żółta).

ODRA: Krysiak – Janasik, Wypych, Żemło, Słaby – Błanik (56 Janus), Trojak (61 Czyżycki), Adamec, Bonecki (86 Wróblewski), Wdowik – Skrzypczak.

PUSZCZA: Niemczycki – Bartków, Czarny, Stępień, Mikołajczak – Nowak, Żytek, Kotwica, Serafin (83 Uwakwe), Sitek (72 Bąk) – Embalo (62 Orłowski).

Początek spotkania należał do gospodarzy. Odra prowadziła grę i starała się pokonać bramkarza drużyny rywali. Kolejno strzały oddawali Błanik, Adamec, Skrzypczak oraz Janasik. Dosyć nieoczekiwanie w 27. minucie po rzucie rożnym na prowadzenie wyszła drużyna Puszczy. Po zgraniu głową jednego z kolegów formalności dopełnił z kilku metrów Jose Embalo. Opolanie ruszyli odważnie do odrabiania strat i niewiele brakowało, by wyrównującego gola zdobyli Bonecki lub Błanik, któremu zabrakło centymetrów do skierowania piłki do siatki gości.

Początek drugiej połowy to głównie gra w środku pola. W 69. minucie po drugiej żółtej kartce i w konsekwencji czerwonej boisko musiał opuścić Kamil Słaby. Losy spotkania próbował jeszcze odwrócić Czyżycki, lecz jego próby były blokowane przez obrońców gości.