Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > I liga
Socha i Walski w Sandecji2019-07-09 07:56:00

Kolejnym wzmocnieniem Sandecji Nowy Sącz w letnim okienku transferowym został Tadeusz Socha. 31-latek jest byłym mistrzem Kraju, zdobywcą Pucharu Polski, a także trzykrotnym tryumfatorem Superpucharu Polski. Do miasta nad Dunajcem trafił na zasadzie wolnego transferu.


Ostatnim klubem w jakim występował nominalny obrońca była Arka Gdynia. To właśnie w jej barwach dwa razy zdobył Superpuchar Polski i raz wygrał mecz, w którym stawką był krajowy puchar. Wcześniej występował w Bytovii Bytów oraz Śląsku Wrocław. Z tym drugim zespołem, którego jest wychowankiem, wywalczył mistrzostwo Polski, Puchar Ligi oraz Superpuchar. Warto wspomnieć, że na swoim koncie ma występy w reprezentacji Polski U-23 i U-21 (łącznie 7 meczów, w których raz wpisał się na listę strzelców).


***


Nowym piłkarzem Sandecji został też Michał Walski, który ostatnio reprezentował barwy 14-krotnego mistrza Polski, Ruchu Chorzów.

Urodzony w 1997 roku zawodnik swoje pierwsze kroki stawiał w Siarce Tarnobrzeg, by stamtąd trafić do juniorów mieleckiej Stali. To właśnie w Stali zadebiutował w seniorskiej piłce, w 2013 roku. Kolejnym przystankiem w jego karierze była Pogoń Szczecin, gdzie po raz pierwszy wystąpił na poziomie Ekstraklasy.


Ostatnie trzy sezony spędził w Ruchu Chorzów, w którym rozegrał łącznie 60 spotkań, 5 razy wpisując się na listę strzelców. Sandecję zasilił na zasadzie wolnego transferu, a jego nominalną pozycją jest środek pomocy.


sandecja.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty