Strona główna > Główna środek > I liga
Żubry wreszcie zwycięskie2019-03-30 19:42:00

Piłkarze Puszczy Niepołomice wygrali pierwsze spotkanie w 2019 roku pokonując w 26. kolejce Fortuna 1 Ligi Chrobrego Głogów 3-0.

29.03.2019: Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów 3-0 (1-0)

1-0 Piotr Stawarczyk 13 (karny)

2-0 Marcin Orłowski 71

3-0 Łukasz Szczepaniak 76 (karny)

Sędziował Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Żółte kartki: Orłowski, Nowak, Stawarczyk, Stefanik – Mandrysz, Stolc, Drewniak, Michalec.

PUSZCZA: Mleczko - Bartków, Stawarczyk, Stępień, Mikołajczyk – Szczepaniak, Stefanik (78 Kotwica), Żytek, Nowak (84 Sajdak), Bąk (87 Gwiazda) – Orłowski.

CHROBRY: Abramowicz – Ratajczak, Stolc, Michalec, Pestka – B. Machaj (54 Bach), Mandrysz (66 Kaczmarek), Drewniak, M. Machaj, Zejdler (66 Nowicki) – Lebedyński.

Puszcza przystępowała do meczu z Chrobrym po 450 minutach ligowej gry bez strzelonej bramki. W tym czasie zanotowała 3 porażki i 2 bezbramkowe remisy.

W 13. minucie ta zła passa się zakończyła. Michał Mikołajczyk wyprzedził w polu karnym rywala, który próbował wślizgiem wyłuskać piłkę i arbiter wskazał na 11. metr. Etatowy wykonawcza rzutów karnych Piotr Stawarczyk zupełnie zmylił Abramowicza wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie 1-0.

Po zmianie stron Chrobry starał się szybko doprowadzić do wyrównania, ale miejscowa defensywa spisywała się bez zarzutu.

W 71. minucie padł drugi gol dla Puszczy. Wiktor Żytek zabrał piłkę rywalowi, popędził z nią Jakub Bąk i zewnętrzną częścią prawej stopy dograł do Orłowskiego. Napastnik gospodarzy uderzył w najlepszy możliwy sposób, płasko w długi róg.

Niebawem arbiter podyktował drugi rzut karny. Po akcji Bąka z Nowakiem, ten pierwszy zdecydował się na strzał, który ręką zatrzymał Michalec. Do futbolówki tym razem podszedł były zawodnik Chrobrego Łukasz Szczepaniak. Druga jedenastka w tym spotkaniu została bezbłędnie wykorzystana.