Strona główna > Główna środek > I liga
Puszcza nie dała rady Chojniczance2019-03-03 09:55:00

Gorzki początek roku dla piłkarzy Puszczy Niepołomice. Gospodarze w 22. kolejce Fortuna 1 Ligi przegrali z Chojniczanką 0-2.

Puszcza Niepołomice - Chojniczanka Chojnice 0-2 (0-1)

0-1 Damian Piotrowski 40

0-2 Krzysztof Danielewicz 49

Sędziował Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki: Zagórski, Uwakwe, Mikołajczyk – Pietruszka, Kobryń.

PUSZCZA: Mleczko - Zagórski (86 Sajdak), Stępień, Bartków, Mikołajczyk – Szczepaniak (64 Żurek), Uwakwe, Stefanik (55 Bąk), K. Nowak, Żytek – Orłowski.

CHOJNICZANKA: Janukiewicz, Kobryń, Boczek, Wołąkiewicz, Pietruszka, Piotrowski, Paprzycki (66 Przybecki), Danielewicz, Żyra (81 Zawistowski), Grzelczak – Mikołajczak (90 Frygier).

Puszcza rozpoczęła spotkanie z jednym debiutantem w wyjściowym składzie. Swój pierwszy występ od początku zaliczył Konrad Nowak. Zespół z ławki prowadził drugi trener, Jakub Kula, gdyż trener Tomasz Tułacz, z powodu kary otrzymanej w meczu z Wartą, musiał obejrzeć mecz z perspektywy trybun.

Początkowo gospodarze uzyskali przewagę, ale nie sprawili większych kłopotów Janukiewiczowi. Rywale groźnie zaatakowali w 18. minucie. Ofiarną interwencją miejscowych przed utratą gola uratował Mikołajczyk. Kilka minut później błysnął Bartków. Ruletą minął rywala i uderzył z linii pola karnego, ale chybił celu.

Przed przerwą prowadzona przez trenera Macieja Bartoszka Chojniczanka objęła prowadzenie. Strata w środku pola spowodowała szybki atak 4 na 4. W końcowej fazie akcji piłka trafiła do Piotrowskiego, a ten huknął ze skraju pola karnego w okienko bramki Mleczki.

Po zmianie stron w zasadzie pierwsza groźna sytuacja dała podwyższenie prowadzenia rywalom. Z rzutu wolnego pięknie przyłożył Danielewicz.

Chwilę później debiut w barwach Puszczy zaliczył Bąk, który zmienił Stefanika. W 64. minucie po prawie rocznej przerwie w meczu ligowym wystąpił Żurek. Mimo roszad wynik nie uległ zmianie i Chojniczanka wygrała pierwsze w historii spotkanie w Niepołomicach.

- Zabrakło dziś argumentów – powiedział po meczu drugi trener Puszczy Niepołomice, Jakub Kula.