Strona główna > Główna środek > I liga
Porażka Brązowych z Rycerzami Wiosny2019-03-03 09:41:00

Garbarnia rozpoczęła wiosnę od porażki. W 22. kolejce Fortuna 1 Ligi Brązowi przegrał wyjazdowy mecz z ŁKS-em Łódź 0-3.

ŁKS Łódź - Garbarnia Kraków 3-0 (2-0)

1-0 Dani Ramirez 37

2-0 Dani Ramirez 45

3-0 Rafał Kujawa 57

Sędziował Tomasz Marciniak (Płock). Żółte kartki: Sobociński, Ramirez – Garzeł, Szywacz. Widzów 4979.

ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak, Bielák, Kalinkowski (67 Wolski), Łuczak, Ramirez, Bryła (72 Pyrdoł), Kujawa (77 Radionov).

GARBARNIA: Cabaj – Pyciak, Garzeł, Kalemba, Szywacz – Masiuda (63 Lech), Serafin, Włodyka, Słoma (81 Gawle) – Ogar, Krykun (46 Firlej).

Goście byli blisko objęcia prowadzenia w 3. minucie, gdy po kontrze i prostopadłym podaniu Serafina oko w oko z bramkarzem stanął Krykun, przegrał jednak pojedynek. Później przeważali łodzianie, szans nie wykorzystali Kalinkowski, Kujawa i Bryła.

ŁKS zdobył pierwszego gola w 37. minucie. Ramirez płaskim, sprytnym strzałem pokonał Cabaja. Ten sam zawodnik trafił następnie z wolnego w spojenie słupka z poprzeczką. Tuż przed przerwą podopieczni trenera Kazimierza Moskala podwyższyli po błyskotliwej akcji zespołowej, którą bardzo silnym uderzeniem wykończył Ramirez.

Po przerwie zaatakowali krakowianie. Strzelali Serafin, Kalemba z wolnego i znów Serafin. Gospodarze zrewanżowali się sytuacją sam na sam Kujawy, wygraną przez Cabaja, który jednak skapitulował w 57. minucie po sprytnym strzale Kujawy z kilku metrów, finalizującym kolejną zespołową akcję.

Przy stanie 3-0 ŁKS kontrolował mecz, a krakowianie mieli parę szans, jednak Kołba bronił szczęśliwie i z wyczuciem.

W zespole trenera Bogusława Pietrzaka wystąpiło czterech piłkarzy pozyskanych zimą: Szywacz, Włodyka, Słoma i Firlej.