Strona główna > Główna środek > I liga
Sparingi: Remis i wygrana Sandecji2019-01-31 21:38:00

Remisem 1-1 zakończył się pierwszy sparing Sandecji Nowy Sącz na obozie w Cetniewie. Rywalem podopiecznych trenera Tomasza Kafarskiego była I-ligowa Chojniczanka Chojnice.

Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz 1-1 (1-1)

1-0 Miłosz Przybecki 28

1-1 Damian Chmiel 38

SANDECJA: Marek Kozioł - Michał Szaflarski, Michal Piter-Bučko, Marcin Flis - Damian Chmiel, Radosław Kanach, Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak, Dominik Kun - Mateusz Klichowicz, Dawid Flaszka.

Pomimo wielu dogodnych sytuacji (zwłaszcza w drugiej połowie) oba zespoły zdobyły po jednym golu. Na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Miłosz Przybecki, natomiast do wyrównania strzałem głową doprowadził Damian Chmiel.

W drugim środowym meczu sparingowym sądeczanie pokonali III-ligowy Bałtyk Gdynia 2-0.

Bałtyk Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 0-2 (0-1)

0-1 Mariusz Gabrych 32

0-2 Bartłomiej Dudzic 53

SANDECJA: Szymon Tokarz - Adrian Basta (63 Kacper Tokarczyk), Dariusz Łukasik, Michał Szeliga - Hubert Maślanka, Grzegorz Baran (63 Wiktor Szewczak), Davit Manojan (59 Sebastian Wąchała), Szymon Kuźma, Miłosz Kałahur - Bartłomiej Dudzic (59 Kamil Ogorzały), Mariusz Gabrych.

W 86. minucie rzut karny obronił 17-letni wychowanek Akademii Sandecja, Szymon Tokarz. Jedenastki nie wykorzystał Michał Marczak.

Sądeczanie w Cetniewie rozegrają jeszcze jedno spotkanie kontrolne. Odbędzie się ono w niedzielę, a ich rywalem będzie II-ligowy Gryf Wejherowo. Po meczu zawodnicy udadzą się w drogę powrotną do Nowego Sącza, by na miejscu dokończyć okres przygotowawczy przed wiosną 2019 w Fortuna 1 Lidze.