Strona główna > Główna środek > I liga
Puszcza w Mielcu na tarczy2018-11-29 10:52:00

W zaległym meczu Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice przegrała w Mielcu ze Stalą 0-1.

Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 1-0 (1-0)

1-0 Michał Mikołajczyk 33 (samob.)

Sędziował Marek Opaliński (Legnica). Żółte kartki: Soljic, Sadłocha – Stępień, Drzazga, Bartków, Ryndak.

STAL: Kiełpin – Dobrotka, Grodzicki, de Amo, Getinger – Bergier (89 Sadłocha), Soljic, Tomasiewicz (89 Leandro), Nowak, Prokic – Kuświk (22 Mendi).

PUSZCZA: Mleczko – Furtak, Stępień (36 Tomalski), Stawarczyk, Mikołajczyk – Fryc (59 Ryndak), Bartków, Kotwica, Stefanik, Żytek (75 Kuzma) – Drzazga.

Mecz toczony przy ujemnej temperaturze nie obfitował w zbyt wiele okazji bramkowych. Warto również zaznaczyć, że świetne miedzy słupkami prezentowali się bramkarze, zwłaszcza Miłosz Mleczko, który przytomnie kilka razy dobrymi interwencjami ratował swoich kolegów.

Po 33 minutach gry próba ratowania sytuacji przez Michała Mikołajczyka zakończyła się nieudanie i bramka została zapisana na konto kapitana gości.

Po zmianie stron niepołomiczanie śmielej zaatakowali rywala i mecz się wyrównał. Impuls do walki dał również Miłosz Mleczko, który wyczuł intencje Tomasiewicza i w 68. minucie obronił rzut karny, pewnie łapiąc piłkę.

Miło kilku prób i wprowadzania kolejnych ofensywnych zawodników, tym razem Puszczy nie udało się doprowadzić do choćby remisu i Stal mogła się cieszyć z 6. z rzędu zwycięstwa w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

Zespół Puszczy nie będzie miał jednak dużo czasu na rozpamiętywanie porażki. Już w sobotę w wyjazdowym spotkaniu zmierzy się z Wartą Poznań, a 2018 rok zamknie pucharowym spotkaniem w Wisłą Płock.