Strona główna > Główna środek > I liga
Garbarnia na Wiśle przeszła Wartę2018-11-17 22:29:00

W 19. kolejce Fortuna 1 Ligi Garbarnia Kraków pokonała Wartę Poznań 2-1. Oba gole zdobył Jakub Wróbel - w 88 i 90+1. minucie!

Garbarnia Kraków - Warta Poznań 2-1 (0-1)

0-1 Grzegorz Szymusik 44

1-1 Jakub Wróbel 88

2-1 Jakub Wróbel 90+1

Sędziował Sylwester Rasmus (Toruń). Żółte kartki: Krykun, Górecki, Pietras – Spławski. Mecz na Stadionie Miejskim.

GARBARNIA: Cabaj – Pietras, Garzeł, Kalemba, Górecki – Kiebzak (84 Wróbel), Wójcik, Masiuda (46 Lech), Serafin, Krykun – Ogar.

WARTA: Lis – Szymusik, Kieliba, Dejewski, Jasiński (90+2 Piceluk) – Fadecki, Grobelny, Cierpka, Janicki, Fiedosewicz (83 Biegański) – Spławski (76 Marciniak).

Goście w 11. minucie zdobyli gola, którego sędzia nie uznał. Po strzale Jasińskiego piłka odbiła się od poprzeczki i spadła za linią bramkową... Tuż przed przerwą Warta objęła prowadzenie. Po wrzutce Jasińskiego z rzutu rożnego, Cierpka zgrał głową do Szymusika. Ten trafił w słupek, a z dobitki do siatki.

Po przerwie bliski wyrównania był Krykun, który z paru metrów przymierzył w słupek. Pod koniec Ogar trafił w poprzeczkę. Niebawem szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, a dwa ciosy rywalom zadał wprowadzony na boisko w 84. minucie Wróbel. Najpierw główkował w lewy róg po centrze Wójcika, a w doliczonym czasie, po akcji Pietrasa, uderzył precyzyjnie po ziemi do siatki.

Bogusław Pietrzak, trener Garbarni:

– Brawa dla moich zawodników, że byli konsekwentni i w tych okolicznościach dążyli do zwycięstwa, po drodze zostawiając wiele zdrowia, cały czas wierząc w końcowy sukces. Myślę, że jest to początek naszej bardzo ciężkiej drogi do utrzymania, w co głęboko wierzę.

– Dawid Nowak, Michał Czekaj są chorzy, a kontuzjowany jest Michał Wrześniewski, który zszedł wczoraj z treningu. Jest to „stara” sprawa z mięśniami prostymi brzucha.