Strona główna > Główna środek > I liga
Sandecja na remis z beniaminkiem z Jastrzębia2018-11-04 09:04:00

Twierdza Nowy Sącz nadal niezdobyta, ale piłkarze Sandecji tylko zremisowali z GKS 1962 Jastrzębie 1-1 w 17. kolejce Fortuna 1 Ligi.

Sandecja Nowy Sącz - GKS 1962 Jastrzębie 1-1 (1-0)

1-0 Mateusz Klichowicz 1

1-1 Adam Żak 88

Sędziował Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Żółte kartki: Chmiel, Flaszka (Sandecja). Widzów 2524.

SANDECJA: Kozioł - Basta, Szufryn, Piter-Bucko - Chmiel (90 Korzym), Baran, Małkowski (86 Dudzic), Kasprzak, Maślanka - Klichowicz, Gabrych (79 Flaszka).

GKS: Drazik - Kulawiak, Pacholski (82 Weis), Szymura, Gojny - Spychała, Tront - Farid Ali (75 Żak), Jadach, Skórecki (55 Gancarczyk) - Adamek.

Spotkanie dla gospodarzy zaczęło się najlepiej jak to możliwe, bowiem w 16. sekundzie błąd popełnił Pacholski, co skrzętnie wykorzystał Klichowicz; napastnik Sandecji pobiegł w pole karne i strzałem przy lewym słupku pokonał Grzegorza Drazika dając kibicom masę powodów do radości.

Później to goście próbowali powalczyć o wyrównanie. W 10. minucie Kozioł obronił kąśliwą próbę Adamka z lewej strony pola karnego na krótkim słupku, po czym nastąpiła szybka kontra, w której zabrakło wyłącznie timingu, bowiem Małkowski wbiegł w pole karne o ułamek sekundy za późno.

W drugim kwadransie gry akcje toczyły się w bardzo szybkim tempie, a piłka przemieszczała się spod jednego końca boiska na drugi. Pierwszym, który pokusił się o groźny strzał był w 17. minucie zdobywca pierwszej bramki; jego próba zza pola karnego nie przyniosła tym razem oczekiwanego skutku. 10 minut później z 18. metra wolejem Kozioła chciał pokonać Skórecki; futbolówka minęła prawy słupek bramki.

W 37. minucie gospodarze mogli podwyższyć. Z wolnego dośrodkował Małkowski, w polu karnym dobrze odnalazł się Gabrych, ale jego intencje wyczuł bramkarz gości. Na odpowiedź GKS-u nie trzeba było długo czekać; po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Szymura, lecz Kozioł popisał się fenomenalną interwencją.

Na samym początku II połowy Klichowicz mógł ponownie wpisać się na listę strzelców. Maślanka odebrał piłkę i podał do Małkowskiego. Ten dośrodkował w pole karne, gdzie dobrze ustawiony był "Kielich", ale ostatecznie oddał bardzo zły strzał. W 63. minucie Małkowski ograł Szymurę i dwukrotnie próbował pokonać bramkarza gości. Pierwszy strzał został zablokowany przez obrońców, a po drugim piłka opuściła boisko. 10 minut później Klichowicz miał kolejną szansę. Otrzymał idealne podanie, przebiegł z piłką pół boiska i będąc sam na sam z bramkarzem uderzył obok prawego słupka.

W 88. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Żak uderzył z rzutu wolnego z okolic 30. metra, błąd popełnił Kozioł i piłka odbijając się od słupka wpadła do siatki. Gospodarze natychmiast rzucili się do ataków, by znów wyjść na prowadzenie, ale zabrakło im czasu. Tym samym mecz zakończył się podziałem punktów.