Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > I liga
Dariusz Dudek trenerem GKS Katowice2018-10-15 20:47:00

Dariusz Dudek został nowym trenerem GKS Katowice.


Dariusz Dudek, urodzony 7 kwietnia 1975 r. w Knurowie, karierę sportową rozpoczął w Concordii Knurów, skąd trafił do Naprzodu Rydułtowy, a następnie do GKS-u Katowice. W latach 1999-2001 rozegrał dla tego klubu 47 spotkań, w których zdobył 5 bramek. W roku 2000 świętował z GieKSą awans do Ekstraklasy.


W trakcie swojej piłkarskiej kariery reprezentował także barwy Widzewa Łódź, Legii Warszawa, Odry Wodzisław i FC Vitkovice. Po zakończeniu przygody na boisku przeniósł się na trenerską ławkę. Przez kilka sezonów był bliskim współpracownikiem Marcina Brosza w Odrze Wodzisław, a następnie w Piaście Gliwice. Prowadzony przez nich klub z Gliwic w 2012 r. wywalczył awans do Ekstraklasy. W tym okresie Dariusz Dudek uczestniczył w stażach trenerskich m.in. w Liverpoolu i Realu Madryt, dzięki czemu zdobył licencję UEFA Pro.


W 2016 r. dołączył do sztabu szkoleniowego Śląska Wrocław, a następnie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W obu klubach był asystentem trenera Mariusza Rumaka. Swoją szansę na pracę w roli pierwszego szkoleniowca otrzymał w sierpniu 2017 roku, gdy objął zespół Zagłębia Sosnowiec, z którym po serii zwycięstw w końcówce rundy wiosennej minionego sezonu 1 ligi awansował do Ekstraklasy. Z prowadzenia Zagłębia zrezygnował po 11 kolejkach bieżących rozgrywek najwyższej klasy rozgrywkowej. Teraz będzie odpowiedzialny za prowadzenie GKS-u Katowice. 


Dariusz Dudek związał się z GieKSą umową, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2020 roku. Sztab uzupełnią Jakub Dziółka (wracający do roli drugiego trenera), Andrzej Bledzewski oraz Dawid Szwarga.


gkskatowice.eu
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty