Strona główna > Główna środek > I liga
13 kolejka, 13 minuta...2018-10-07 15:06:00

W 13. kolejce Fortuna 1 Ligi Garbarnia przegrała z Chrobrym Głogów 0-1. To ósma porażka krakowian w tym sezonie.

6.10.2018: Garbarnia Kraków - Chrobry Głogów 0-1 (0-1)

0-1 Marek Wasiluk 13

Sędziował Sebastian Jarzębak (Piekary Śl.). Żółte kartki: Cabaj, Czekaj, Kiebzak, Lech – Machaj, Napolov. Mecz na Stadionie Miejskim.

GARBARNIA: Cabaj – Kobusińki, Czekaj, Garzeł, Nieśmiałowski – Pyciak (79 Wójcik), Kostrubała (80 Lech), Pietras, Kiebzak – Wróbel (73 Serafin), Nowak.

CHROBRY: Abramowicz – Stolc, Repka, Wasiluk, Ratajczak – Zejdler (59 Kona), Drewniak – Machaj (55 Bach), Borecki, Napolov – Kowalczyk (71 Kaczmarek).

W 13 minucie Chrobry zrobił użytek z rzutu wolnego. Piłkę z niego posłał Serhiy Napolov, a głową wstrzelił się najwyższy w głogowskim zespole i powracający do składu Marek Wasiluk.

W dalszej fazie I połowy niewiele się działo. W 39. minucie podwyższyć mógł z dystansu Michał Borecki. Niewiele mu zabrakło. W 43. minucie gospodarze wypracowali najgroźniejszą sytuację. Nie wykorzystał jej główkujący za wysoko z kilku metrów Jakub Wróbel i on, oraz część kolegów, tylko wykonała gest niedowierzania, że to nie wpadło.

W drugiej połowie zaczęło się od uderzeń z dystansu w wykonaniu Garbarni. Groźna, choć niecelna była zwłaszcza próba Szymona Kiebzaka w 48. minucie. 10 minut później odpowiedzieć starał się Chrobry, w ciągu kilkudziesięciu sekund oddając dwa strzały. Najpierw zrobił to Jakub Bach, następnie Damian Kowalczyk, jednak w obu przypadkach górą był Marcin Cabaj.

Chrobry twardo trzymał korzystny wynik, choć w ostatnich minutach znów zrobiło się mniej stabilnie. Garbarnia starała się atakować, ale głogowska defensywa z Mateuszem Abramowiczem nie pękła. W międzyczasie będący w sytuacji sam na sam Jakub Bach nie zdołał pokonać bramkarza krakowian.