Strona główna > Główna środek > I liga
Po porażce w Opolu Garbarnia znów ostatnia2018-10-01 09:41:00

W 12. kolejce Fortuna 1 Ligi Garbarnia przegrała w Opolu z Odrą 0-3. Krakowianie spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

29.09.2018: Odra Opole - Garbarnia Kraków 3-0 (3-0)

1-0 Szymon Skrzypczak 18

2-0 Krzysztof Janus 23 (karny)

3-0 Krzysztof Janus 37 (głową)

Sędziował Łukasz Bednarek (Koszalin). Żółta kartka: Baranowski (Odra). Widzów 1152.

ODRA: Szromnik – Janasik, Baranowski, Bodzioch, Winiarczyk – Habusta, Niziołek (81 Rybicki) – Janus, Moder, Mikinicz (54 Czyżycki) – Skrzypczak (71 Martin Gomez). Trener: Mariusz Rumak.

GARBARNIA: Cabaj – Wrześniewski (42 Kobusiński), Czekaj, Garzeł, Nieśmiałowski – Kiebzak (73 Wójcik), Masiuda, Kostrubała, Krykun – Węsierski (46 Wróbel), Nowak. Trener: Mirosław Hajdo.

Pierwsza dobrą okazję miała Garbarnia, ale w 13. minucie Węsierski z dobrej pozycji spudłował. 5 minut później było 1-0. Skrzypczak sprytnie uprzedził Garzeła i instynktownym strzałem w „krótki” róg sfinalizował centrę Modera z lewej flanki. Gol na 2-0 również poprzedziło dośrodkowanie z lewej strony boiska. Tym razem piłkę wstrzelił Janus, a w polu karnym Nieśmiałowski zahaczył Mikinicza i arbiter odgwizdał faul na Słowaku. Janus pewnym uderzeniem z 11 m pod poprzeczkę nie dał szans Cabajowi. Trzeci gol padł w 37. minucie. Mikinicz ofiarnie wyłuskał piłkę Nieśmiałowskiemu, dograł z prawego skrzydła, a Janus jak rasowy snajper skompletował dublet, tym razem pokonując doświadczonego golkipera efektownym „szczupakiem”.

Garbarnia zaczęła II połowę ofensywnie. Z wolnego w mur trafił Kostrubała, po chwili niewiele brakowało do szczęścia Garzełowi. W 65. minucie Niziołek i Baranowski wzięli w „kleszcze” Nowaka i sędzia uznał, że ten pierwszy przewinił. Garbarnia miała rzut karny. Kiebzak wykonał jednak jedenastkę fatalnie, piłka przeszła znacznie obok prawego słupka.