Strona główna > Główna środek > I liga
Porażka Słoni w Jastrzębiu2018-09-02 08:53:00

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza w 8. kolejce Fortuna 1 Ligi na wyjeździe ulegli GKS-owi 1962 Jastrzębie 2-4. "Słonie" zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

GKS 1962 Jastrzębie - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4-2 (1-2)

0-1 Martin Mikovic 29

1-1 Kamil Adamek 37

1-2 Mateusz Kupczak 45+2

2-2 Kamil Szymura 62 (karny)

3-2 Kamil Adamek 74

4-2 Kamil Szymura 88 (karny)

Sędziował Piotr Urban (Warszawa). Żółte kartki: Spychała, Adamek, Kulawiak - Kupczak, Szeliga, Gutkovskis, Szymonowicz, Purece. Widzów 2170.

GKS: Drazik - Kulawiak, Pacholski, Szymura, Gojny - Ali (65 Szczęch), Spychała, Tront, Jadach (71 Jaroszek), Gancarczyk (80 Weis) - Adamek.

BBT: Trela  - Szeliga, Kupczak, Szarek, Miković – Jovanović (75 Misak), Szymonowicz - Skóraś (78 Mróz), Stefanik (59 Purece), Gergel - Gutkovskis.

"Słonie" objęły prowadzenie w 29. minucie po precyzyjnym strzale Mikovica z kilkunastu metrów. Gospodarze odpowiedzieli golem Adamka, który po dośrodkowaniu Gojnego na raty pokonał bramkarza. Końcówka pierwszej połowy należała do gości. W doliczonym czasie bramkę zdobył Kupczak, uderzeniem przy słupku.

W drugiej części gry piłkarzom GKS-u udało sie odmienić losy spotkania. Najpierw Szymura z rzutu karnego (za faul na Jadachu) doprowadził do remisu. Niebawem Trelę pokonał Adamek, wykorzystując sytuację sam na sam. W 88. minucie gospodarze ponownie mieli jedenastkę, za faul na Szczęchu. Jej bezbłędnym wykonawcą okazał się znowu Szymura.