Strona główna > Główna środek > I liga
Porażka Garbarzy w Suwałkach2018-09-01 09:25:00

W 8. kolejce Fortuna 1 Ligi Garbarnia Kraków doznała piątej porażki, 1-2 z Wigrami w Suwałkach.

WIGRY Suwałki - GARBARNIA Kraków 2-1 (1-0)

1-0 Martin Adamec 9

2-0 Filip Karbowy 54 (karny)

2-1 Łukasz Pietras 71 (głową)

Sędziował Artur Aluszyk (Szczecin). Żółte kartki: Pawłowski (2), P. Olszewski - Masiuda, Wójcik, Kobusiński. Czerwona kartka: Pawłowski (Wigry, 87, druga żółta). Widzów 1332.

WIGRY: Węglarz – P. Olszewski, Najemski, Karankiewicz, Straus – Mackiewicz (70 B. Olszewski), Pawłowski, Adamec, Karbowy (84 Polkowski), Bartczak – Sabiłło (76 Stasiak).

GARBARNIA: Cabaj - Kobusiński, Wrześniewski, Garzeł, Nieśmiałowski - Wójcik, Masiuda (69 Kostrubała), Lech (46 Pietras), Kiebzak - Nowak, Serafin (65 Krykun).

Goście szybko stracili gola. Cabaj zwlekał z wybiciem piłki, w efekcie trafił nią w nadbiegającego Adamca, a ten skorzystał z błędu bramkarza. Po przerwie Wigry podwyższyły z karnego za faul na Karbowym. Zdaniem Garbarzy, decyzja sędziego była kontrowersyjna, wcześniej za szarżę Wójcika powstrzymaną w szesnastce nie doczekali się jedenastki...

W 71. minucie krakowianie złapali kontakt. Z wolnego zacentrował Kostrubała, a Pietras głową posłał piłkę do siatki. W końcówce szans nie wykorzystali Garzeł i Wrześniewski.

W niedzielę 9 września o godzinie 12:30 Brązowych czeka potyczka w Krakowie z dotychczasowym liderem, Rakowem Częstochowa. Być może ten mecz będzie odbiciem się Garbarzy od dna, czyli od ostatniego miejsca w tabeli...