Strona główna > Główna środek > I liga
Puszczą z Odrą - jak zwykle remis2018-08-26 22:38:00

Piąty raz z rzędu Odra Opole zremisowała z Puszczą Niepołomice. W 7. kolejce I ligi piłkarskiej było 1-1.

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 1-1 (0-0)

0-1 Marcin Orłowski 67 (głową)

1-1 Ivan Martin Gomez 79 (głową)

Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom). Żółte kartki: Mikinicz – Furtak, Fryc. Widzów 1427.

ODRA: Weinzetttel – Janasik, Baranowski, Bodzioch, Winiarczyk – Bonecki (46 Habusta), Moder (71 Czyżycki) – Mikinicz, Niziołek, Rybicki (59 Janus) – Martin Gomez. Trene: Mariusz RUMAK.

PUSZCZA: Mleczko – Fryc (84 Mikołajczyk), Stawarczyk, Czarny, Furtak – Stępień, Stefanik, Kuzma (60 Orłowski), Uwakwe, Szczepaniak – Drzazga (57 Tomalski). Trener: Tomasz TUŁACZ.

W sezonie 2016/17 w drugiej lidze – dwa razy 1:1. Rok później, po awansie obu drużyn na zaplecze ekstraklasy – 1:1 w Niepołomicach i 0:0 przy Oleskiej. Teraz znów 1:1...

Mecz był zacięty i nie obfitował w strzeleckie okazje. W pierwszej połowie najpierw zaatakowała Puszcza, ale próby Drzazgi i Uwakwe były niecelne. Odra odgryzła się „główką” Baranowskiego, która również minęła cel, zaś najbliżej objęcia prowadzenia byli gospodarze tuż przed przerwą, gdy po centrze Rybickiego z pierwszej piłki uderzył Martin Gomez. Bez powodzenia.

Więcej emocji było w drugiej połowie. Dobry strzał Modera z półobrotu padł łupem Mleczki, zaś po przeciwnej stronie boiska uderzenie Fryca obronił Weinzettel.

Potem dużą rolę odegrali zmiennicy. Wprowadzony przez trenera niepołomiczan z ławki Orłowski głową dał Puszczy prowadzenie. Opolanie odpowiedzieli szybko. Czyżycki, który zmienił Modera, przymierzył kapitalnie, piłka odbiła się od poprzeczki, a do siatki głową wpakował ją Martin Gomez. Dla Hiszpana była to druga bramka w barwach Odry, choć z wysokości trybun wydawało się, że piłka mogła odbić się za linią już po strzale „Czyżyka”.