Strona główna > Główna środek > I liga
Klęska Garbarzy w Tychach2018-08-23 12:10:00

W 6. kolejce Fortuna 1 Ligi Garbarnia doznała klęski w Tychach, przegrywając 0-5. Krakowianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

GKS Tychy - Garbarnia Kraków 5-0 (2-0)

1-0 Daniel Tanżyna 30 (głową)

2-0 Jakub Piątek 34

3-0 Krzysztof Kalemba 64 (samob.)

4-0 Kacper Piątek 74

5-0 Szymon Kobusiński 83 (samob.)

Sędziował Paweł Pskit (Łódź). Żółte kartki: Abramowicz, Grzybek - Pietras.Widzów 4418.

TYCHY: Jałocha – Biernat (52 Mańka), Kowalczyk, Tanżyna, Abramowicz, Daniel, Grzybek, Bernhardt (75 Steblecki), Grzeszczyk, J. Piątek (53 K. Piątek), Zapolnik.

GARBARNIA: Cabaj - Kobusiński, Garzeł, Kalemba, Pietras - Wójcik (73 Krykun), Masiuda (66 Serafin), Lech, Kiebzak - Nowak (85 Węsierski), Ogar.

Początek należał do Garbarni. Szanse mieli Ogar, Nowak i Garzeł. W 18. minucie Kalemba nie wykorzystał karnego, uderzył w prawy, dolny róg, Jałocha wyczuł intencje i obronił. Jedenastka została podyktowana za faul J. Piątka na Wójciku.

Gdy się nie wykorzystuje tylu okazji...

W 30. minucie Zapolnik zacentrował z lewej strony, a Tanżyna wygrał pojedynek z Pietrasem i głową pokonał Cabaja. Niebawem było już 2-0. Kapitalnym wolejem z 14 m popisał się J. Piątek.

W 63. minucie goście mogli złapać kontakt. "Setkę" miał Kiebzak, ale Jałocha obronił jego strzał, a także dobitkę... Zamiast 2-1 za moment było 3-0. Mańka dośrodkował dołem z prawej strony, a Kalemba wślizgiem zaliczył samobója w okienko.

W 72. minucie K. Piątek przegrał pojedynek sam na sam z Cabajem, ale wkrótce go pokonał, finalizując z bliska zespołową akcję.

W 83. minucie Garbarze zanotowali drugiego samobója, Kobusiński uprzedził Zapolnika, ale wpakował piłkę do własnej siatki.

Goście do końca starali się choćby o honorowego gola, ale byli wyjątkowo nieskuteczni.