Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > I liga
Garbarnia z Bytovią po raz pierwszy2018-08-04 09:00:00

W niedzielę 5 sierpnia o godz. 17, w meczu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi Garbarnia podejmie na Stadionie im. Henryka Reymana Miejski Klub Sportowy Bytovię Bytów. Będzie to pierwsze w historii boiskowe starcie Młodych Lwów z zespołem z Bytowa.


MKS Bytovia Bytów w ubiegłym sezonie zajęła 13. miejsce w pierwszoligowej tabeli. Z powodu wycofania się dotychczasowego głównego sponsora Bytovii z dalszej współpracy z tym klubem, egzystencja drużyny na pierwszoligowym poziomie stanęła pod sporym znakiem zapytania. Na tyle dużym, że w niektórych - tak zwanych dobrze poinformowanych kręgach - głośno mówiło się o wycofaniu Bytovii z rozgrywek. W Bytowie znaleźli się ludzie, którym los pierwszoligowej drużyny nie był obojętny i zapewnili odpowiednie środki na jej utrzymanie.


Założona w 1946 roku Bytovia na poziomie bezpośredniego zaplecza Ekstraklasy występuje od roku 2014.


Najgłośniej jednak o Bytovii zrobiło się przy okazji rozgrywek o Puchar Polski. W sezonie 2017/18 ekipa z Bytowa dotarła do 1/4 finału, gdzie odpadła po dwumeczu z Legią, ale wcześniej odprawiła z kwitkiem ekstraklasowe Lechię Gdańsk i Pogoń Szczecin. W edycji PP w sezonie 2016/17 Bytovia także dotarła do ćwierćfinału, gdzie musiała uznać wyższość  Arki Gdynia, ale wcześniej pokonała Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław.


Garbarnia po niezbyt udanym początku i porażce 0-2 ze Stalą Mielec przywiozła z Grodziska Wielkopolskiego remis z meczu z Wartą Poznań. W przekroju całego spotkania Brązowi byli zespołem lepszym i stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. Dlatego też ten remis jest przyjmowany przez niektórych z niedosytem.


Sędziowie: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska) oraz Paweł Smyk (Biała Podlaska) i Bolesław Rosa (Warszawa). Arbiter techniczny: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska).


www.garbania.krakow.pl (AB)
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty