Strona główna > Główna środek > I liga
I liga (28): Porażka Puszczy z Podbeskidziem2018-04-30 09:09:00

W 28. kolejce Nice 1 ligi Puszcza Niepołomice przegrała na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1-3.

Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-3 (1-2)

0-1 Valerijs Sabala 2

0-2 Paweł Tomczyk 8

1-2 Maciej Domański 30

1-3 Paweł Tomczyk 90+

Sędziował Piotr Idzik (Poznań). Żółta kartka: Modelski (Podbeskidzie). Czerwona kartka: Uwakwe (Puszcza, 90, brutalny faul).

PUSZCZA: Staniszewski – Stępień, Stawarczyk, Czarny, Bartków (68 Mikołajczyk) – Fryc, Uwakwe, Stefanik, Żurek (61 Nowak), Domański (55 Szewczyk) – Orłowski.

PODBESKIDZIE: Leszczyński – Modelski, Bougaidis, Malec, Oleksy – Chmiel (36 Moskwik), Palawandiszwili, Hanzel, Sierpina – Sabala (76 Wiktorski), Tomczyk.

Kluczowe dla końcowego rozrachunku było pierwsze 10 minut. Goście z Bielska w dwóch bliźniaczych akcjach dwukrotnie pokonali Marcina Staniszewskiego. Z bliska piłkę do siatki skierowali Sabala i Tomczyk.

Po 30 minutach gry piłkarze Puszczy zdobyli kontaktową bramkę. Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym przejął Domański i płaskim strzałem zmniejszył stratę do rywali.

Po strzelonej bramce ataki Puszczy wyraźnie się ożywiły. Gospodarze starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. W miarę upływu czasu grali coraz odważniej i atakowali coraz większą grupą zawodników. To sprawiło, że w przypadku straty piłki piłkarze Podbeskidzia wychodzili z przewagą liczebną na obrońców Puszczy.

W doliczonym czasie gry, w pierwszej takiej sytuacji Marcin Staniszewski zatrzymał atakujących rywali, za drugim razem w sytuacji dwóch na jednego musiał już skapitulować i Tomczyk skierował piłkę do pustej bramki.

puszcza-niepolomice.pl

28. kolejka I ligi piłkarskiej:

27 kwietnia: Odra - Chrobry 1-1.

28 kwietnia: Zagłębie - Stal 3-1, Miedź - Ruch 6-1, Pogoń - Tychy 0-1, Górnik - Olimpia 2-0.

29 kwietnia: Puszcza - Podbeskidzie 1-3, Chojniczanka - Wigry 3-0, Katowice - Bytovia 0-0, Raków - Stomil 2-1.

1. Miedź Legnica                        28  52  42-22

2. GKS Katowice                        28  47  38-29

3. Chojniczanka Chojnice           28  47  37-22

4. Wigry Suwałki                         28  45  30-29

5. Stal Mielec                              28  44  41-35

6. Chrobry Głogów                     28  44  38-32

7. Zagłębie Sosnowiec               28  43  37-28

8. Raków Częstochowa              28  42  42-35