Strona główna > Główna środek > I liga
I liga (23): Porażka Puszczy w Suwałkach2018-04-12 06:37:00

W zaległym meczu 23. kolejki Nice 1 ligi Puszcza Niepołomice przegrała 0-1 z Wigrami w Suwałkach.

Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice 1-0 (0-0)

1-0 Rafał Remisz 67

Sędziował Wojciech Krztoń (Olsztyn). Żółte kartki: Spychała, Bogusz, Radecki – Stępień, Bartków.

WIGRY: Zoch – Spychała, Remisz, Żyro, Bogusz – Pyłypczuk (90 Piekarski), Radecki, Sokołowski, Iorga, Rybicki (69 Obst) – Klimala (87 Kwaśniewski).

PUSZCZA: Staniszewski – Bartków, Stępień, Stawarczyk, Mikołajczyk – Fryc, Stefanik (74 Ryndak), Uwakwe, Drzazga (74 Zawadzki), Domański (67 Żurek) – Orłowski.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od dwóch groźnych ataków Puszczy, które były następstwem przejęcia piłki po nieudanym zagraniu bramkarza Wigier. W pierwszej sytuacji po "główce" Orłowskiego piłka poszybowała ponad bramką, w drugiej w interwencji golkiperowi gospodarzy pomógł słupek.

Miejscowi odpowiedzieli w 22 minucie. Szarżę Klimali zakończoną mocnym uderzeniem zatrzymał Staniszewski.

W 28. minucie Zocha strzałem z dystansu starał się pokonać Stefanik. Wigry odpowiedziały próbą Bogusza.Gorąco pod bramką Staniszewskiego zrobiło się także w 39. minucie. Klimala wyszedł sam na sam z bramkarzem Puszczy, ale nie zdołał uderzyć piłki.

Po zmianie stron niepołomiczanie mieli kolejną okazję po błędzie bramkarza Wigier. Jednak i tym razem piłka nie znalazła się siatce.

Taka sytuacja miała miejsce po drugiej stronie boiska w 63. minucie, kiedy Klimala trafił do bramki strzeżonej przez Staniszewskiego, ale zrobił to będąc na spalonym. Co nie udało się Klimali, dwie minuty później dokonał Rafał Remisz, który najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu wyprowadzając Wigry na prowadzenie.

W kolejnych minutach na murawie pojawili się Żurek, Ryndak i Zawadzki. Piłkarze Puszczy coraz więcej ryzykowali, by odwrócić losy spotkania, co skrzętnie starali się wykorzystać piłkarze Wigier. Szanse na podwyższenie wyniku mieli m.in. Sokołowski czy Spychała.

Mimo prób doprowadzenia do remisu Puszcza zanotowała drugą z rzędu porażkę. W najbliższą niedzielę niepołomiczanie zmierzą się u siebie z Drutex Bytovią.

puszcza-niepolomice.pl

Zaległe mecze 23. kolejki (11 kwietnia):

Wigry - Puszcza 1-0, Ruch - Chojniczanka 1-1, Podbeskidzie - Tychy 1-1, Stomil - Olimpia 1-1, Bytovia - Górnik 2-1, Chrobry - Pogoń 3-1, Stal - Miedź 1-1, Zagłębie - Raków 2-0.

25 marca: Odra - Katowice 1-2.

1. Miedź Legnica                        25  45  35-21

2. Chojniczanka Chojnice           23  41  33-17

3. Wigry Suwałki                         25  41  29-26

4. GKS Katowice                        23  40  34-26

5. Chrobry Głogów                     24  40  33-26

6. Stal Mielec                              24  39  34-28

7. Zagłębie Sosnowiec               25  37  32-26