Strona główna > Główna środek > I liga
I liga (22): Remis Puszczy z Zagłębiem2018-03-17 19:25:00

W 22. kolejce I ligi piłkarskiej Puszcza Niepołomice zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 1-1.

Puszcza Niepołomice – Zagłębie Sosnowiec 1-1 (0-0)

1-0 Krzysztof Drzazga 63

1-1 Vamara Sanogo 82 (głową)

Sędziował Mariusz Korpalski (Toruń). Żółte kartki: Stefanik - Babiarz. Widzów 800.

PUSZCZA: Staniszewski – Lepiarz, Czarny, Stawarczyk, Fryc – Ryndak (67 Uwakwe), Stefanik, Stępień, Domański, Drzazga – Orłowski (85 Nowak).

ZAGŁĘBIE: Kudła – Malheiro, Jędrych, Cichocki, Puchacz – Nawotka (71 Pribula), Milewski, Babiarz, Mularczyk (61 Sanogo), Wrzesiński – Mfutila.

Pierwszy w tym roku mecz Puszczy na własnym stadionie został zaliczony. Podopieczni trenera Tomasza Tułacza mieli większe problemy z przystosowaniem się do trudnych warunków i w pierwszej połowie nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką Zagłębia. Stało się tak dlatego, że sporo wolnego miejsca w środkowej strefie boiska miał Przemysław Babiarz, rozgrywający gości rządził i dzielił w tej strefie boiska. Korzystali z tego jego koledzy, którzy mieli kilka dobrych okazji. Najlepszą Mfutila, który w 22. minucie nie skorzystał z błędu Patryka Fryca. Dla Puszczy jedyną okazję w pierwszej połowie miał Krzysztof Drzazga, ale po jego uderzeniu piłka poszybowała nad poprzeczką.

W drugiej połowie role się odwróciły. To Puszcza nadawała ton wydarzeniom na boisku. Rozegrał się Stefanik, dobre zawody zaliczył także Stępień. Dwie okazje miał Drzazga, ale trafił dopiero za trzecim razem, kiedy dobrym odbiorem piłki popisał się Orłowski, a znakomitym, otwierającym podaniem Domański. Puszcza miała jesczze dwie okazje, by przypieczętować zwycięstwo. Szanse zmarnowali jednak Stefanik, a Orłowskiemu piłkę spod nóg wyłuskał gracz Zagłębia. Schowani za podwójną gardą goście zadali cios w końcówce meczu, gdy po strzale Wrzesińskiego piłkę z linii bramkowej wybił Stawarczyk, a do siatki głową skierował ją Sanogo.

Odwołane mecze:

Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice, Raków Częstochowa - Odra Opole, Górnik Łęczna - Chrobry Głogów

Kolejność: 1. Miedź 40 pkt (22 mecze),2. Stal 37 (21), 3. Chojniczanka 36 (20), 4. Odra 35 (21), 5. Chrobry 33 (21), 6. Raków 32 (20), 7. Wigry 32 (21), 8. Zagłębie 31 (22), 9. Katowice 31 (20), 10. Podbeskidzie 31 (22), 11. Puszcza 28 (21), 12. Tychy 26 (21), 13. Bytovia 24 (21), 14. Pogoń 24 (22), 15. Olimpia 21 (21), 16. Stomil 18 (20), 17. Górnik 18 (21), 18. Ruch 12 (21). Ruch ukarany odjęciem 11 pkt, Stomil ukarany odjęciem 1 pkt.

Aktualizacja 20:15