Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > I liga
Juan Ramon Rocha trenerem Ruchu2017-09-11 17:55:00

Nowym trenerem Ruchu został dziś oficjalnie Juan Ramon Rocha. – Mam pewien plan względem drużyny. Wiem, co chcę zrobić, by ten zespół ruszył do przodu – mówił Argentyńczyk podczas konferencji prasowej.


Drużyna „Niebieskich” nie jest dla Argentyńczyka zupełnie obca. W ostatnim czasie miał okazję oglądać występy chorzowian. – Oglądałem cztery ostatnie mecze Ruchu i mam pewien plan względem drużyny. Wiem, co chcę zrobić, by ten zespół ruszył do przodu – zaznaczył nowy trener Ruchu. – Szybko aklimatyzuję się w nowym miejscu. Futbol nie ma granic, wszędzie gra się tak samo. Bardzo ważne, by to, co się robi, wykonywać z miłością i zaangażowaniem. Ruch, mimo swoich problemów, jest dla mnie wyzwaniem. Niech nikt nie liczy jednak, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko od razu się odmieni – podkreślił.


Już za trzy dni Juan Ramon Rocha zadebiutuje na ławce trenerskiej Ruchu w derbowym meczu z GKS Tychy. – Dla każdego trenera debiut jest bardzo ważny. Czuję już ten dreszczyk emocji. Mimo że gramy już za trzy dni, przyjechałem z wiedzą na temat panującej tu sytuacji – mówił Argentyńczyk.


Juan Ramon Rocha ma 63 lata. Jest Argentyńczykiem, posiada również greckie obywatelstwo. Jako piłkarz występował w rodzimych klubach Newell’s Old Boys i Boca Juniors Buenos Aires, w kolumbijskim Atletico Junior oraz przez 9 lat w greckim Panathinaikosie Ateny. Jest trzykrotnym reprezentantem Argentyny, mistrzem tego kraju i dwukrotnym mistrzem Grecji.


Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem. Największe sukcesy odnosił z Panathinaikosem. Dwukrotnie poprowadził ten klub do mistrzostwa Grecji (1995, 1996), zdobył z nim dwa krajowe puchary (1994, 1995) oraz superpuchar w 1994 roku. Ponadto w sezonie 1995/96 doprowadził Panathinaikos do półfinału Ligi Mistrzów. Jako jedyna postać greckiego futbolu w półfinale tej imprezy uczestniczył zarówno jako piłkarz, jak i trener. Był też trenerem Skody Xanthi, Arisu Saloniki, Ilsiakosu Ateny oraz cypryjskiego klubu Olympiakos Nikozja.


W ostatnich latach odpowiadał w Panathinaikosie za szkolenie młodzieży. Juniorów tego klubu doprowadził w 2012 roku do mistrzostwa Grecji. Pierwszą drużynę Panathinaikosu prowadził ponownie w 2012 roku.


Osobą, którą najlepiej zna nowego szkoleniowca „Niebieskich” jest Krzysztof Warzycha, w przeszłości podopieczny Juana Ramona Rochy w Panathinaikosie. Popularny „Gucio” będzie teraz asystentem Argentyńczyka. 


ruchchorzow.com.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty