Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > I liga
MKS Sandecja spółką akcyjną2017-05-15 18:45:00

Dziś o 9:00 w trybie nadzwyczajnym zebrała się Rada Miasta Nowego Sącza w celu zmienienia formy prawnej Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja. W jawnym głosowaniu decyzją Rady Miasta przy 22 głosach za i jednym wstrzymującym się powołana została spółka akcyjna.


Kapitał zakładowy nowopowstałej spółki będzie wynosił 1,1 mln zł, co będzie dawało 22 tys. akcji po 50 zł każda. W chwili obecnej właścicielem 100% akcji będzie miasto Nowy Sącz.

 

Informacja na temat nowych władz klubu zostanie oficjalnie podana po podpisaniu aktu notarialnego. Na chwilę obecną wiadomo, że zarząd nowej spółki będzie jednoosobowy, natomiast rada nadzorcza będzie reprezentowana przez trzech przedstawicieli.

 

- Serdecznie dziękuję za to dzisiejsze głosowanie. To historyczna decyzja, jesteśmy też o krok od historycznego awansu do ekstraklasy. To osiągnięcie niebywałe, jednak konsekwencją tego będzie konieczność jeszcze cięższej pracy, by Sandecja nie była tylko epizodem w ekstraklasie. Kiedyś powiedziałem, że Sandecja jest wizytówką Nowego Sącza i Sądecczyzny i teraz będzie to jeszcze bardziej widoczne. Serdecznie dziękuję i oczywiście zapraszam na jutrzejszy mecz - powiedział Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.


sandecja.com.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty