Strona główna > Główna środek > I liga
I liga (29): Wygrana ze Stomilem, Sandecja utrzymuje przewagę2017-05-06 20:48:00

W 29. kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja Nowy Sącz pokonała Stomil Olsztyn 2-1 i utrzymała 4-punktową przewagę w tabeli.

Czołówka tabeli: 1. Sandecja 54 pkt, 2. Zagłębie Sosnowiec i GKS Katowice po 50, 4. Chojniczanka i Olimpia Grudziądz po 47, 6. Wigry Suwałki i Podbeskidzie Bielsko-Biała po 46.

Kolejny mecz Sandecji - 12 maja o 17:45 na wyjeździe z GKS Katowice.

Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 2-1 (2-0)

1-0 Filip Piszczek 44 (głową)

2-0 Kamil Słaby 45 (karny)

2-1 Krzysztof Szewczyk 51

Sędziował Paweł Pskit (Łódź). Żółte kartki: Szufryn, Piszczek, Wdowiak, Gałecki - Szewczyk, Czarnecki, Biedrzycki.

SANDECJA: Radliński - Kuban, Szufryn, Piter-Bucko, Słaby - Danek (59 Wdowiak), Baran, Gałecki (85 Kasprzak), Korzym, Dudzic - Piszczek (65 Trochim).

STOMIL: Leszczyński - Dziemidowicz (67 Ziemann), Klepczarek, Czarnecki, Ratajczak - Wojowski (46 Kun), Biedrzycki (79 Piotrowski), Jegliński, Lech, Nishi - Szewczyk.

Gospodarze powinni objąć prowadzenie w 27. minucie. Dudzic został sfaulowany przez Wojowskiego i sędzia podyktował karnego. Baran strzelił jednak z 11 m prosto w ręce Leszczyńskiego.

Decydująca dla końcowego wyniku okazała się końcówka I połowy. W 44. minucie z lewej strony zacentrował Słaby, a Piszczek głową posłał piłkę w "krótki" róg. Za moment sfaulowany został Piter-Bucko, tym razem jedenastkę skutecznie wykonał Słaby.

Po przerwie Stomil zdobył kontaktową bramkę, ale na więcej gościom sądeczanie nie pozwolili.

Aktualizacja 21:50