Strona główna > Główna środek > I liga
I liga (24): Porażka Sandecji w Grudziądzu2017-04-01 09:34:00

W 24. kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja przegrała w Grudziądzu z Olimpią 0-2. Sądeczanie zajmują szóste-ósme miejsce w tabeli.

Kolejność w tabeli: 1. Chojniczanka 41 pkt (24 mecze), 2. Wigry Suwałki 38 (24), 3. Miedź Legnica, Katowice i Zagłębie Sosnowiec 37 (23), 6. Sandecja 36 (22), Olimpia Grudziądz 36 (23) i Pogoń Siedlce 36 (23).

Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz 2-0 (1-0)

1-0 Adam Banasiak 37

2-0 Marcin Woźniak 52

Sędziował Jacek Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Kurowski - Piter-Bucko. Widzów 2 tys.

OLIMPIA: Wrąbel - Ciechanowski, Kasperkiewicz, Zitko, Woźniak - Michalik, Kurowski, Banasiak (65 Warchoł), Feruga (76 Smoliński), Kaczmarek (80 Łukowski) - Angielski.

SANDECJA: Radliński - Basta (42 Wdowiak), Szufryn, Piter-Bucko, Słaby - Kuban, Jurkowski, Gałecki (61 Kasprzak), Trochim (53 Trafford), Dudzic - Korzym.

Gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo. W I połowie objęli prowadzenie, gola zdobył z wolnego z ok. 25 m Banasiak. Po przerwie Olimpia podwyższyła. Po wrzutce Banasiaka z wolnego piłkę do bramki gości wepchnął z kilku metrów Woźniak.

W ostatniej minucie Maciej Korzym nie wykorzystał karnego dla Sandecji, jego strzał obronił Jakub Wrąbel, bramkarz reprezentacji Polski U-21.

Aktualizacja 1.04.2017 20:54