Strona główna > Główna środek > I liga
I liga (21): Sandecja gromi Zagłębie2017-03-11 22:00:00

W 21. kolejce Nice 1 Ligi piłkarze Sandecji rozgromili Zagłębie Sosnowiec 5-0!

Sądeczanie, z 33 punktami, zajmują piąte miejsce w tabeli, ale mają dwa mecze zaległe (z Tychami i Stalą Mielec). Prowadzi Chojniczanka - 38 przed GKS Katowice - 37, Wigrami Suwałki - 35 i... Zagłębiem - 34.

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 5-0 (2-0)

1-0 Mateusz Wdowiak 16

2-0 Maciej Małkowski 45+1 (karny)

3-1 Dawid Szufryn 47 (głową)

4-1 Wojciech Trochim 69

5-1 Wojciech Trochim 71

Sędziował Piotr Idzik (Poznań). Żółte kartki: Gałecki, Wdowiak (Sandecja). Widzów 3 tys.

SANDECJA: Gliwa - Kuban, Szufryn, Piter-Bucko, Słaby - Wdowiak, Kasprzak (75 Gałecki), Baran, Trochim (78 Trafford), Małkowski (78 Danek) - Dudzic.

ZAGŁĘBIE: Szumski - Sierczyński (54 Michalak), Wiktorski, Bogusławski, Udovicic - Bartczak, Matusiak (73 Milewski), Dudek (54 Fidziukiewicz), Nowak, Pribula - Łuczak.

Sandecja pierwszy raz w historii pokonała sosnowiczan i to bezdyskusyjnie.

Gospodarze objęli prowadzenie w 16. minucie. Obrońca Zagłębia Wiktorski niezbyt precyzyjnie podał głową do bramkarza, w efekcie ten w ostatniej chwili uprzedził szarżującego Dudzica, tyle że odbił piłkę pod nogi Wdowiaka, który z kilkunastu metrów trafił do pustej bramki. Podwyższył Małkowski w doliczonym czasie I połowy, z karnego podyktowanego za faul na Dudzicu.

Zaraz po przerwie było już 3-0. Z rzutu rożnego zacentrował Trochim, a Szufryn z 5 m główkował do siatki. Między 69. a 71. minutą zaszalał Trochim. Najpierw wykończył strzałem z 15 m zespołową akcję, a następnie odebrał futbolówkę Matusiakowi, popędził z nią w kierunku Szumskiego, po czym celnie uderzył z tej samej odległości co poprzednio.

Wygrana gospodarzy mogła być o wiele wyższa. Sądeczanie nie wykorzystali kilku okazji, a w 80. minucie Dudzic przestrzelił rzut karny podyktowany za faul na Danku.