Strona główna > Główna środek > I liga
I liga (17): Sandecja nie rozwinęła się w Katowicach2015-11-14 18:52:00

W 17. kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja przegrała w Katowicach z Rozwojem 0-2.

Rozwój Katowice - Sandecja Nowy Sącz 2-0 (1-0)

1-0 Adam Czerkas 35

2-0 Adam Czerkas 46 (głową)

Sędziował Sebastian Krasny (Kraków). Żółte kartki: Winiarczyk, P. Gałecki, Jaroszek (Rozwój). Widzów 700.

ROZWÓJ: Soliński – Raul Gonzalez, Menzel, P. Gałecki, Winiarczyk – Wróbel, Cholerzyński (72 M. Gałecki), Jaroszek, Kun – Kozłowski (86 Król), Czerkas (63 Tkocz).

SANDECJA: Radliński – Bartków, Baran, Szarek, Słaby – Kasprzak (64 Szczepański), Nather – Sobotka (46 Danek), Ella, Małkowski – Piszczek (46 Aleksander).

W pierwszych dwóch kwadransach inicjatywę mieli sądeczanie, ale Bartków i Małkowski nie wykorzystali swoich szans.

W 35. minucie Czerkas skorzystał z błędu Słabego, który źle zagrał do stopera Barana. Napastnik Rozwoju uprzedził go, ograł jeszcze golkipera Radlińskiego i ze spokojem „wjechał” z piłką do bramki.

Z kolei tuż po przerwie Czerkas wygrał pojedynek główkowy z Szarkiem i nie dał szans bramkarzowi, finalizując świetne dośrodkowanie Kozłowskiego z prawego skrzydła.