Strona główna > Główna środek > I liga
I liga (13): Sandecja wygrała z Miedzią w doliczonym czasie2015-10-17 21:09:00

W 13. kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja pokonała Miedź Legnica 3-2, zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie. Sądeczanie zajmują 10. miejsce w tabeli (17 pkt).

Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 3-2 (1-1)

1-0 Sebastian Szczepański 11

1-1 Keon Daniel 17

2-1 Przemysław Szarek 84

2-2 Adrian Łuszkiewicz 90+1

3-2 Maciej Małkowski 90+3

Sędziował Jacek Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Małkowski, Baran, Bartów, Kasprzak, Szarek - Gancarczyk, Ślusarski, Łuszkiewicz. Widzów 1000.

SANDECJA: Kozioł - Bartków (46 Sobotka), Berezowskyj, Baran, Słaby - Piszczek (46 Szarek), Nather, Kasprzak, Szczepański (74 Nowak), Małkowski - Aleksander.

MIEDŹ: Smug - Garuch, Stasiak, Midzierski, Daniel - Łobodziński, Cierpka, Kakoko, Garguła (46 Marquitos), Gancarczyk (75 Łuszkiewicz) - Ślusarski (62 Labukas).

Już w 7. minucie Sandecja mogła objąć prowadzenie po błędzie bramkarza Miedzi, ale Piszczek nie trafił do praktycznie pustej bramki. W 11. minucie do piłki zagranej wzdłuż bramki gości przez Małkowskiego dopadł zamykający akcję Szczepański i z bliska wpakował ją do siatki. W 17. minucie legniczanie wyrównali. Przed polem karnym Sandecji faulowany był aktywny Gancarczyk, Garguła świetnie zacentrował z rzutu wolnego, a Keon Daniel głową skierował futbolówkę do bramki.

Końcówka drugiej połowy dostarczyła kibicom mnóstwo emocji. W 84. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 2-1. Sobotka dośrodkował z rzutu rożnego, a Szarek głową trafił do siatki. W końcówce legniczanie rzucili wszystkie siły do ataku. Chwilę po tym jak upłynęła 90. minuta, sprytnym strzałem przy słupku wyrównał Adrian Łuszkiewicz. Goście chcieli pójść za ciosem i powalczyć o pełną pulę, bo sędzia doliczył 3 minuty, ale zamiast zwycięskiego gola nadziali się na kontrę, którą celnym strzałem wykończył Małkowski i dał gospodarzom zwycięstwo.