Strona główna > Główna środek > I liga
I liga (5): Sandecja nie wykorzystała liczebnej przewagi2015-08-26 21:29:00

W 5. kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja Nowy Sącz zremisowała z Chrobrym Głogów 1-1.

Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów 1-1 (1-0)

1-0 Arkadiusz Aleksander 39 (karny)

1-1 Damian Byrtek 77

Sędziował Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Makuch, Małkowski, Szufryn - Hudyma. Czerwona kartka: Sędziak (Chrobry, 58, brutalny faul).

SANDECJA: Radliński - Makuch (56 Bartków), Szufryn, Szarek, Sobotka - Dudzic, Baran, Nather, Tarasenko (Szczepański), Małkowski - Aleksander (78 Ctvrtnicek).

CHROBRY: Szymański - Michalec, Byrtek, Bogusławski, Samiec - Kościelniak, Gąsior (70 Hałambiec), Drewniak, Hudyma, Machaj (46 Sędziak) - Górski (90 Ziemniak).

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Sandecji. Przewagę udało się dokumentować golem zdobytym w 39. minucie z rzutu karnego przez Arkadiusza Aleksandra.

Początek drugiej połowy to gra w miarę wyrównana, aż do 58. minuty gdy czerwoną kartką został ukarany zawodnik Chrobrego. Wtedy stała się rzecz dziwna i goście mimo osłabienia osiągnęli przewagę, a ich ambicja została nagrodzona w 77. minucie bramką, w czym swój udział miała obrona sądeczan.

Końcówka należała do Sandecji, jednak brakło pomysłu i precyzji, by zmienić wynik. Spotkanie zakończyło się remisem nie krzywdzącym żadnej ze stron.

W tabeli Chrobry jest trzeci, a Sandecja czwarta - oba zespoły mają po 8 pkt, o dwa mniej niż Wigry Suwałki i GKS Bełchatów.