Strona główna > Główna środek > I liga
I liga: Remis Sandecji w Olsztynie2015-08-08 22:43:00

W 2. kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja zdobyła pierwszy punkt, remisując ze Stomilem w Olsztynie 2-2.

Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 2-2 (1-0)

1-0 Arkadiusz Aleksander 33 (samob.)

2-0 Michał Trzeciakiewicz 83 (głową)

2-1 Ołeksandr Tarasenko 85

2-2 Arkadiusz Aleksander 90+1

Sędziował Dominik Sulikowski (Gdańsk). Żółte kartki: Remisz, Karłowicz - Szufryn, Słaby, Sobotka, Dudzic.

STOMIL: Skiba - Bucholc, Czarnecki, Remisz, Ratajczak - Lech (84 Wełna), Szymonowicz, Głowacki, Meschia (90 Karłowicz), Żwir (64 Trzeciakiewicz) - Kujawa.

SANDECJA: Radliński - Bartków (67 Danek), Szufryn, Szarek, Słaby (68 Sobotka) - Dudzic, Baran, Nather, Kasprzak (61 Tarasenko), Małkowski - Aleksander.

W ostatnich minutach udało się Sandecji zdobyć dwa gole i przywieźć punkt z dalekiego Olsztyna.

Mecz toczył się pod dyktando Stomilu, który posiadał przewagę i częściej zagrażał bramce Łukasza Radlińskiego. Gospodarze zdobyli gola już w pierwszej połowie, po rzucie wolnym Meschii, samobójcze trafienie zanotował Arkadiusz Aleksander.

W drugiej połowie Stomil podwyższył, jednak zaraz potem Sandecja uzyskała kontaktowego gola, którego zdobył Ołeksandr Tarasenko. Walka do końca opłaciła się i Arkadiusz Aleksander doprowadził do wyrównania w doliczonym czasie.