Strona główna > Główna środek > I liga
I liga: Sandecja nie dała rady Wiśle Płock (FILM)2015-04-12 18:43:00

W 25. kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja przegrała z Wisłą Płock 0-1. Sądeczanie są na 13. pozycji w tabeli, 5 punktów nad strefą spadkową.

Wisła jest wiceliderem (51 pkt), tuż za Zagłębiem Lubin (52), które zremisowało w Głogowie z Chrobrym 0-0. Termalica Bruk-Bet Nieciecza, po wyjazdowej porażce z Widzewem, zajmuje trzecie miejsce (48 pkt).

Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 0-1 (0-1)

0-1 Piotr Darmochwał 28

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Szufryn, Słaby - Ilijew, Szymiński, Darmochwał, Stępiński, Ruszkul.

SANDECJA: Radliński - Szarek, Szufryn, Bartków, Słaby (88 Piszczek) - Makuch (46 Danek), Niane, Szczepański (74 Urban), Sobotka - Fałowski, Dudzic.

WISŁA: Kiełpin - Stępiński, Szymiński, Radic, Hiszpański - Wlazło, Góralski - Janus, Iliev (85 Lebedyński), Darmochwał (57 Kacprzycki) - Krzywicki (70 Ruszkul).

W 28. minucie po podaniu bułgarskiego napastnika Ilieva piłkę na 5. metrze przejął Piotr Darmochwał i nie miał problemów ze skierowaniem jej do bramki Sandecji.

Druga połowa to dużo wolniejsze tempo, jednak to Wisła kontrolowała przebieg gry. Jedyną groźną sytuację mieli gospodarze po błędzie Seweryna Kiełpina, który źle interweniował poza polem karnym i podał wprost pod nogi Cheikha Niane. Ten stojąc przed pustą bramką starał się zdobyć gola, jednak ofiarną interwencją popisał się Jacek Góralski, który zatrzymał w ostatniej chwili zawodnika Sandecji.