Strona główna > Główna środek > I liga
I liga: Sandecja wygrywa z Arką2014-11-30 15:01:00

Sandecja pokonała Arkę Gdynia 3-1 w 19. kolejce I ligi. Piłkarze z Nowego Sącza awansowali na 11. miejsce w tabeli (23 pkt).

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 3-1 (1-0)

1-0 Maciej Bębenek 41

1-1 Michał Szubert 55

2-1 Armand Ella Ken 65

3-1 Łukasz Grzeszczyk 81

Sędziował Tomasz Radkiewicz (Łódź). Żółte kartki: Grzeszczyk - Kowalski, Alan, Calderon.

SANDECJA: Kozioł - Makuch, Szufryn, Szarek, Szczebański - Ella (84 Gerkenaszwili), Niane, Nather, Grzeszczyk, Bębenek (90+2 Urban) - Traore (67 Fałowski).

ARKA: Miszczuk - Kowalski, Alan, Sobieraj, Warcholak - Vinicius, Nalepa (82 Calderon), Łukasiewicz, Lech (71 Wardziński), Wojowski (68 Jagiełło) - Szubert.

W I połowie przeważała Arka, ale prowadzenie objęła Sandecja. Gol padł po koronkowej akcji, wykończonej strzałem Bębenka z narożnika "piątki" w "długi" róg; asystę zanotował Grzeszczyk.

Po przerwie goście wyrównali. Nalepa uderzył mocno z ponad 20 m, Kozioł odbił piłkę przed siebie, pod nogi nadbiegającego Szuberta. Gospodarze odpowiedzieli 10 minut później przeprowadzając skuteczną kontrę. Bębenek wrzucił futbolówkę z prawego skrzydła do Grzeszczyka, ten głową przedłużył na lewo do Kena, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Sądeczanie przypieczętowali sukces w 81. minucie. Po kornerze wykonywanym przez Kena bardzo ładnie przewrotką strzelał Fałowski, po czym z dobitką pospieszył Grzeszczyk.