Strona główna > Główna środek > I liga
Sandecja zremisowała, bo nie wykorzystała dwóch karnych2014-08-01 23:32:00

Na inaugurację nowego sezonu w I lidze piłkarskiej Sandecja Nowy Sącz zremisowała z Tychami 1-1. Gospodarze mogli wygrać, ale nie wykorzystali dwóch karnych, w tym jednego w doliczonym czasie!!!

Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy 1-1 (1-1)

1-0 Matej Nather 31 (karny)

1-1 Maciej Kowalczyk 36 (karny)

Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław). Żółte kartki: Cicman, Bębenek, Szczepański, Grzeszczyk - Mączyński (2), Bocian. Czerwona kartka: Mączyński (90+2, dwie żółte).

SANDECJA: Kozioł - Danek, Cicman, Szufryn, Frańczak, Bębenek, Urban (58 Makuch), Nather, Szczepański (87 Niane), Grzeszczyk (82 Fałowski), Traore.

GKS TYCHY: Igaz - Radzewicz, Kopczyk, Masternak, Mączyński - Szczęsny (64 Ruskovsky), Zganiacz, Otręba (46 Dymowski), Bocian, Wodecki - Kowalczyk (76 Smółka).

Pierwsi dobrą okazję mieli goście. W 11. minucie strzał Wodeckiego został zablokowany, a dobitka Bociana z bliska była za lekka i bramkarz sądeczan nie miał kłopotów z obroną. W odpowiedzi Bębenek uderzył z 13 m, ale Igaz popisał się świetną interwencją.

W 22. minucie Sandecja powinna była objąć prowadzenie. Kopczyk sfaulował w polu karnym Bębenka, lecz Grzeszczyk strzelił obok bramki... Niecałe 10 minut później było już jednak 1-0. Kolejnego karnego egzekwował Nather i wykorzystał szansę.

Tyszanie szybko wyrównali, również z karnego. Faulowany był Wodecki, a z 11 m pewnie trafił Kowalczyk.

Po przerwie najpierw okazję mieli goście, gdy Kowalczyk mierząc w "długi" róg minimalnie spudłował. Po chwili Grzeszczyk strzelił z półobrotu, ale golkiper tyski końcami palców sparował piłkę poza boisko. W 63. minucie szansę miał Dymowski, gdyby nie interwencja Kozioła, byłby piękny gol.

Wielkie emocje nastąpiły w doliczonym czasie. W 90+3. minucie karnego dla Sandecji (za rękę Mączyńskiego) wykonywał Nather, ale jego strzał obronił Igaz!