W 32.kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja uległa Wiśle w Płocku 0-2.

Wisła Płock - Sandecja Nowy Sącz 2-0 (1-0)

1-0 Marcin Krzywicki 27

2-0 Tomasz Grudzień 75

Sędziował Paweł Dreschel (Gdańsk). Żółte kartki: Krzywicki, Grudzień - Szczepański, Mójta, Margol. Widzów ok. 1200.

WISŁA: Kiełpin - Stefańczyk, Sielewski, Radić, Hiszpański - Janus, Wlazło, Góralski (82 Dombrowski), Burkhardt, Kacprzycki (58 Kaczmarek) - Krzywicki (68 Grudzień).

SANDECJA: Cabaj - Kalisz, Bartków, Słaby, Mójta (61 Margol) - Grzeszczyk (72 Urban), Szczepański, Nather, Kononowicz (57 Bębenek), Frańczak - Traore.

Obie drużyny zapewniły już sobie utrzymanie w lidze. Od początku zdecydowaną przewagę mieli gospodarze. W 27. minucie po dośrodkowaniu Łukasza Kacprzyckiego piłka na głowę Piotra Wlazło, który podał do Marcina Krzywickiego, a ten efektownym strzałem z woleja pokonał Marcina Cabaja.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Sandecja praktycznie nie istniała na boisku, a Wisła kontrolowała przebieg spotkania i stwarzała okazje do zdobycia kolejnych bramek. W 75. minucie po indywidualnej akcji Tomasz Grudzień popisał się fantastycznym strzałem zza pola karnego i zdobył drugiego gola. Bliscy podwyższenia wyniku byli jeszcze Filip Burkhardt i Fabian Hiszpański, ale ostatecznie Nafciarze pokonali Sandecję 2-0 i bez wątpienia był to najniższy wymiar kary dla przyjezdnych.