Strona główna > Główna środek > I liga
I liga: W derbach regionu tarnowskiego lepsza Nieciecza, remis Sandecji, Puszcza przegrywa w doliczonym czasie2014-05-17 21:05:00

W 30. kolejce I ligi piłkarskiej odbyły się derby regionu tarnowskiego. Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała Can Pack Okocimski Brzesko 2-0.

Termalica Bruk-Bet – Can-Pack Okocimski Brzesko 2-0 (2-0)

1-0 Schulmeister 33

2-0 Piotrowski 37

Sędziował Michał Zając (Sosnowiec). Żółte kartki: Jarecki - Żołądź, Kwiek (2), Brud. Czerwona kartka: Kwiek (88, dwie żółte). Widzów 800.

TERMALICA BRUK-BET: Nowak - Fryc, Czerwiński, Kopacz, Jarecki - Piotrowski (87 Kujawa), Sołdecki, Foszmańczyk (73 Kogut), Kaczmarczyk, Ceglarz – Schulmeister (80 Drozdowicz).

OKOCIMSKI: Kuchta – Wieczorek, Jacek, Ryś, Sobotka – Brud, Żołądź (78 Tymiński), Stefański, Kapsa, Cebula (46 Kwiek) - Tatara (46 D. Sosnowski).

Mecz rozstrzygnął się w ostatnim kwadransie I połowy. Gole zdobyli Vojtech Schulmeister i Damian Piotrowski. To pierwsze trafienia tych piłkarzy w barwach "Słoników".

Robert Orłowski, trener Okocimskiego:

- Chciałbym pogratulować gospodarzom wygranej. Byli zdecydowanie lepszym zespołem i to tyle co mam do powiedzenia na temat tego meczu.

Piotr Mandrysz, trener Termaliki Bruk-Betu Nieciecza:

- Dziękuję za gratulacje. Przed tym meczem mieliśmy trochę problemów. Wykluczyły one z gry Jakuba Biskupa i Darka Pawlusińskiego. Cieszę się z wygranej. Mecz mieliśmy pod swoją kontrolą oprócz jednej sytuacji z pierwszej połowy, kiedy przy stanie 0-0 moi obrońcy ofiarnie zablokowali uderzenie jednego z zawodników gości. Żałuję, że nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji, w tym tej okazji, w której Vojtech Schulmeister trafił w słupek. W drugiej połowie graliśmy w miarę ekonomicznie, pamiętając, że w środę czeka nas trudny mecz w Katowicach. Wygraliśmy kolejny mecz u siebie, w którym nie straciliśmy bramki, to powoli staje się naszym znakiem firmowym.

termalica.brukbet.com

Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 1-2 (0-0)

0-1 Bonin 61

1-1 Nowak 77

1-2 Woźniak 90+4

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Uwakwe (2), Biernat, Kotwica (Puszcza). Czerwona kartka: Uwakwe (Puszcza, 35, dwie żółte).

PUSZCZA: Sobieszczyk - Biernat, Lizak, Wełna, Borovicanin - Zaremba (83 Magdziński), Strózik, Uwakwe, Kotwica (71 Nowak), Cholewiak (71 Biel) - Staroń.

GÓRNIK: Prusak - Sasin, Szmatiuk, Kalkowski, Mraz - Szpak (90 Kalinowski), Nikitovic, Nowak, Zawistowski, Bożok (80 Szałachowski) - Bonin (84 Woźniak).

Puszcza Niepołomice przegrała z Górnikiem Łęczna 1-2. Goście, walczący o awans do ekstraklasy, zdobyli zwycięskiegom gola w 90+4. minucie.

Od 35. minuty Puszcza grała w dziesiątkę, czerwoną kartkę dostał Longinus Uwakwe. Od tego momentu wyraźną przewagę uzyskali goście, obejmując prowadzenie w 61. minucie. Do siatki trafił Grzegorz Bonin. W 77. minucie wyrównał Łukasz Nowak i zrobiło się nerwowo. W 4. minucie doliczonego czasu gola na wagę trzech punktów zdobył Arkadiusz Woźniak.

gornik.leczna.pl, st

Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1-1 (0-0)

0-1 Adrian Frańczak 57

1-1 Marcin Warcholak 84

Sędziował Paweł Dreschel (Gdańsk). Żółte kartki: Lech, Łukasik - Słaby, Makuch.

STOMIL: Skiba - Bucholc, Czarnecki, Szymonowicz, Warcholak - Lech, Trzeciakiewicz (46 Bzdęga), Głowacki (81 Koprucki), Darmochwał, Jegliński - Łukasik (71 Kato).

SANDECJA: Kozioł - Makuch, Bartków, Słaby, Frańczak - Bębenek (87 Górski), Szczepański (90 Kalisz), NAther, Kononowicz (65 Urban),Grzeszczyk - Traore.

Sandecji nie udało się utrzymać jednobramkowego prowadzenia i ostatecznie zremisowała w Olsztynie z broniącym się przed spadkiem Stomilem 1-1.