Strona główna > Główna środek > I liga
Małopolskie derby w Niepołomicach wygrała Sandecja2014-04-23 20:46:00

W 26. kolejce I ligi piłkarskiej Puszcza Niepołomice uległa Sandecji Nowy Sącz 0-1. Zwycięskiego gola dla gości zdobył Mouhamadou Traore.

Puszcza Niepołomice - Sandecja Nowy Sącz 0-1 (0-0)

0-1 Mouhamadou Traore 69

Sędziował Dawid Bukowczan (Żywiec). Żółte kartki: Nowak, Wełna, Strózik – Gomez, Bartków (2). Czerwona kartka: Bartków (90, dwie żółte). Widzów 450.

PUSZCZA: Sobieszczyk – Biernat, Wallace, Wełna, Borovicanin (81 Kałat) – Nowak, Strózik, Uwakwe (73 Cholewiak),  Kotwica (64 Zaremba), Staroń – Magdziński.

SANDECJA: Cabaj – Bartków, Cicman, Gomez, Mójta – Bębenek (81 Kononowicz), Urban (60 Szczepański), Nather, Grzeszczyk, Frańczak – Fałowski (65 Traore).

Pierwsza połowa nie była nazbyt ciekawa. Z daleka strzelali goście - Grzeszczyk i Gomez. Później gospodarze - z wolnego spudłował Nowak, a niebawem mocno uderzył Strózik, ale Cabaj nie dał się zaskoczyć. W końcówce ładnym wolejem popisał się Staroń.

Po przerwie ze zmianą trafił trenersądeczan Ryszard Kuźma. Fabiana Fałowskiego zmienił Mouhamadou Traore. Senegalski napastnik, który błysnął w Polsce w barwach Zagłębia Lubin ustalił wynik meczu kilka minut po wejściu na boisko. Piłkę dostarczył mu Nather, Traore urwał się obrońcom i pokonał Andrzeja Sobieszczyka. To była w zasadzie jedyna okazja bramkowa piłkarzy gości w tym meczu. Jak się okazało, to wystarczyło do zdobycia trzech punktów.

W końcówce Puszcza próbowała odrobić stratę, ale wynik nie uległ już zmianie. Ostatnią bramkę przy Kusocińskiego piłkarze niepołomiccy strzelili 15 marca. W trzech kolejnych potyczkach u siebie nie potrafili trafić do bramki rywala.