Strona główna > Główna środek > I liga
Klęska Okocimskiego, Stach zrezygnował2014-04-18 00:26:00

W 25. kolejce I ligi piłkarskiej Can-Pack Okocimski Brzesko uległ na własnym stadionie Dolcanowi Ząbki aż 0-6. Po meczu rezygnację złożył trener drużyny gospodarzy Piotr Stach.

Okocimski KS Brzesko - Dolcan Ząbki 0-6 (0-2)

0-1 Szymon Matuszek 6

0-2 Bartosz Wiśniewski 23

0-3 Bruno Żołądź 48 (samob.)

0-4 Łukasz Sierpina 52

0-5 Paweł Tarnowski 75

0-6 Dariusz Zjawiński 80

Sędziował Marcin Szrek (Kielce). Żółte kartki: Sosnowski, Żołądź – Długołęcki, Wiśniewski, Klepczarek.

OKOCIMSKI: Pączek – Sobotka, Jacek (7 Sosnowski), Ryś, Ślęczka – Tymiński, Brud (62 Cebula), Żołądź, Tatara (57 Nawrot), Kwiek – Grzegorzewski.

DOLCAN: Humerski – Długołęcki (58 Mazek), Klepczarek, Grzelak – Jakubik, Matuszek, Łuszkiewicz (66 Osoliński), Piesio, Wiśniewski (54 Tarnowski), Sierpina – Zjawiński.

W 6. minucie było 0-1. Marek Pączek odbił przed siebie piłkę, do której doskoczył Łukasz Matuszek i wepchnął ją do bramki. Na domiar złego chwilę później Can-Pack Okocimski stracił swojego kapitana. Kontuzję kolana odniósł Radosław Jacek, którego w 7. minucie musiał zastąpić Łukasz Sosnowski.

W 23. minucie Dolcan przeprowadził akcję lewą stroną. Łukasz Sierpina zagrał do Grzegorza Piesia, ten odegrał do Bartosza Wiśniewskiego, a kapitan gości z bliska wpakował futbolówkę do siatki.

Can-Pack Okocimski swoją dobrą okazję miał w 36. minucie. Rzut wolny z ok. 20 metrów wykonywał Łukasz Tymiński, lecz piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę. W 38. minucie po raz kolejny Piwosze próbowali zaskoczyć drużynę Dolcanu. Niepilnowany na lewej stronie David Kwiek otrzymał piłkę od Bartosza Sobotki i wrzucił ją w pole karne, ale najprzytomniej w tej sytuacji zachował się bramkarz przyjezdnych.

Druga połowa rozpoczęła się dla Piwoszy również fatalnie. W 48. minucie gola samobójczego zdobył Bruno Żołądź. Stoper Piwoszy starał się wybić piłkę poza linię końcową, lecz pechowo skierował ją tuż przy słupku do własnej bramki.

W 52. minucie Łukasz Sierpina, który był zupełnie niepilnowany w polu karnym otrzymał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem z woleja umieścił ją w bramce gospodarzy. Na 5-0 dla drużyny z Ząbek podwyższył Paweł Tarnowski, a szóstą bramkę zdobył lider klasyfikacji strzelców I ligi Dariusz Zjawiński wykorzystując błąd Aleksandra Ślęczki i Łukasza Sosnowskiego.

Piwosze rozegrali najsłabsze spotkanie w I lidze od momentu awansu i pozostają na ostatnim miejscu w tabeli. W najbliższą środę czeka ich wyjazdowe spotkanie z Kolejarzem Stróże.