Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Jakub Błaszczykowski Honorowym Obywatelem Wręczycy Wielkiej2019-05-22 19:35:00

Kapitan Wisły Kraków Jakub Błaszczykowski we wtorek otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Wręczyca Wielka, będący wyrazem podziwu wobec postawy, którą prezentuje na boisku i poza nim. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsze wyróżnienie w historii podczęstochowskiej gminy.


Tytuł jest pokłosiem szlachetnych działań Jakuba, których się podejmuje. W uzasadnieniu nadania tytułu radni gminy Wręczyca Wielka wskazali, że zawodnik Białej Gwiazdy otrzymał wyróżnienie za osiągnięcia sportowe, działalność społeczną i charytatywną. Sam piłkarz na każdym kroku podkreśla swoje przywiązanie do lokalnej społeczności. Co roku w Truskolasach, dzięki jego inicjatywie, organizowany jest turniej dedykowany najmłodszym „Kuba Cup”.


„To ogromny zaszczyt otrzymać to wyróżnienie. Jestem pewien, że to duża zasługa rodziców i babci, którzy wychowali mnie na takiego człowieka, jakim jestem. Myślę, że wiecie o tym, że najciężej docenić osobę bliską, bo zawsze dużo od niej wymagamy. Każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, ja również, bo mam dwie córki i wiem, jak patrzy na nie bliskie otoczenie. Dlatego doceniam tę nagrodę, bo jest dana od serca, od bliskich ludzi, jest dana od społeczeństwa, w którym się wychowałem - powiedział odbierający nagrodę Jakub Błaszczykowski.


K. Biedrzycka/wisla.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty