Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Cracovia ukarana2019-02-21 20:54:00

Komunikat Komisji Ligi z dnia 20.02.2019

Podczas środowego posiedzenia Komisja Ligi ukarała trzy kluby – Legię Warszawa, Cracovię, Pogoń Szczecin - za incydenty pirotechniczne na trybunach, które spowodowały opóźnienie w rozpoczęciu meczu lub doprowadziły do przerwy w grze podczas spotkań 22. kolejki Ekstraklasy.


Dodatkowo Komisja ukarała klub Zagłębie Lubin za wydarzenia podczas meczu z Miedzią Legnica, kiedy to kibice miejscowego klubu wzniecili pożar na trybunie, w skutek czego m.in. doszło do zniszczenia sprzętu producenta sygnału telewizyjnego. Komisja, wymierzając kary, zwróciła uwagę na zagrożenia dla bezpieczeństwa imprezy oraz jej uczestników oraz na negatywne skutki dla prawidłowego i sportowego przebiegu meczów na skutek ich przerywania lub opóźniania. 


***


W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Legia Warszawa - Cracovia w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Legia nałożono karę finansową w wysokości 70 tysięcy złotych, karę zamknięcia trybuny północnej na 1 mecz w zawieszeniu na 6 miesięcy oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 3 wskazane przez Komisję mecze w Ekstraklasie.


W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Legia Warszawa – Cracovia w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Cracovia nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 1 mecz Ekstraklasy.


W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Pogoń nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 1 mecz w Ekstraklasie.


W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Zagłębie Lubin – Miedź Legnica w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Zagłębie Lubin nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych oraz karę wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 2 wskazane przez Komisję mecze w Ekstraklasie.


Na zawodnika Legii Warszawa Williama Remy’ego, nałożono karę dyskwalifikacji w 4 meczach Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Legia – Cracovia w 22. kolejce.


ekstraklasa.org
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty