Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Sparing: Peszko dał wygraną Wiśle2019-02-02 16:51:00

Piłkarze Wisły Kraków pokonali w ostatnim przed wznowieniem rozgrywek Lotto Ekstraklasy sparingu słowacką Žilinę 1-0. Bramkę na wagę wygranej zdobył Sławomir Peszko.

Myślenice: Wisła Kraków - MŠK Žilina 1-0 (1-0)

1-0 Sławomir Peszko 22

WISŁA: Lis - Palčič, Wasilewski (70 Burliga), Sadlok, Pietrzak – Peszko (76 Morys), Plewka, Basha (46 Klemenz), Błaszczykowski (46 Śliwa, 82 Hoyo-Kowalski) – Drzazga, Kolar.

Debiutujący Sławimir Peszko na początku nie wykorzystał dwóch okazji, ale co się odwlecze, to nie uciecze... W 22. minucie skrzydłowy był zabójczo skuteczny. Asystę przy trafieniu nowego nabytku Wisły zaliczył Kolar, który przedłużył dośrodkowanie Drzazgi. Sam Drzazga stanął przed szansą podwyższenia rezultatu z rzutu karnego po faulu na Pietrzaku. Uderzył bardzo mocno w środek bramki, lecz futbolówka zamiast w sieci wylądowała na poprzeczce, po uprzedniej interwencji Milosa, a następnie odbiła się od ziemi przed linią bramkową.

Ostatnie minuty były pechowe dla Śliwy i Palčiča. Pierwszy z wymienionych upadł po kontakcie z rywalem, opuścił murawę i został zmieniony przez Hoyo-Kowalskiego, natomiast drugi zderzył się z przeciwnikiem w końcówce spotkania i nie wrócił już na boisko. Biała Gwiazda kończyła mecz w dziesiątkę, ale Žilina nie zdołała tego wykorzystać.