Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Brazylijczycy i Hiszpan w Cracovii2018-08-31 18:54:00

Dwaj Brazylijczycy - Vinicius Ferreira i Matheus Santos - podpisali 3-letnie kontrakty z Cracovią. Ponadto na sezon do Pasów został wypożyczony Hiszpan Airam Cabrera.


Napastnik Vinicius Ferreira ma 19 lat. Z kolei Matheus Santos to 18-letni środkowy pomocnik. Pasy będą pierwszym zagranicznym klubem w jego karierze.

Obaj zawodnicy zostali wypatrzeni przez trenera Michała Probierza podczas jego wizyty w Brazylii pod koniec ubiegłego sezonu. Szkoleniowiec Pasów zdecydował się wówczas zaprosić dwóch piłkarzy na testy, które trwały od połowy czerwca. Podczas nich zawodnicy mieli okazję zagrać w sparingach z Górnikiem Wieliczka i Karviną, w których pokazali się z dobrej strony.


Airam Cabrera urodził się 21 października 1987 roku w hiszpańskim Puerto de la Cruz. Piłkarską karierę rozpoczynał w juniorach CD Tenerife oraz seniorach CD Laguna. Ma za sobą także jeden sezon na polskich boiskach - w Koronie Kielce rozegrał 28 spotkań sezonu 2015/16, strzelając 16 bramek. Ostatni rok spędził w Extremadura UD, w którym walnie przyczynił się do awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy, grając w 27 spotkaniach i zdobywając 6 goli.

Po dwóch latach wraca do Polski, by sezon 2018/19 spędzić w najstarszym klubie sportowym w Polsce.


cracovia.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty