Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Ekstraklasa zapłaci, Wisła zostanie w Krakowie?2018-07-12 14:51:00

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wspólnie z zarządem Ekstraklasy przedstawił rozwiązanie, dzięki któremu Wisła Kraków SA będzie mogła nadal grać na stadionie przy ul. Reymonta.


– Wspólnie z zarządem Ekstraklasy znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli Wiśle Kraków SA nadal grać przy Reymonta. Ekstraklasa, która jest dla nas wiarygodnym i wypłacalnym partnerem, zadeklarowała, że bezpośrednio do miejskiej kasy spłaci dług Wisły Kraków w stosunku do ZIKIT. Dokładny harmonogram spłat ustalimy w najbliższym czasie. Takie porozumienie pozwoli miastu zaproponować Wiśle Kraków SA podpisanie umowy dzierżawy stadionu na rok pod warunkiem, że przed każdym meczem Wisła będzie wpłacała miastu kwotę za wynajem stadionu, co pozwoli uniknąć zarzutu niegospodarności.

Żeby zrealizować ten pomysł, potrzebna jest teraz zgoda zarządu Wisły Kraków. – Mam nadzieję, że kibice, którym tak zależy na klubie, wpłyną na zarząd spółki, by przyjęła takie rozwiązanie – mówi prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.
krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty