Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Ministerstwo wspiera akademię Cracovii2018-06-06 17:57:00

Jagiellonia Białystok oraz Cracovia otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na rozbudowę infrastruktury treningowej służącej najmłodszym piłkarzom. Wsparcie zostało udzielone w ramach ministerialnego programu mającego na celu rozwój bazy obiektów sportowych służących potrzebom polskiego sportu wyczynowego.


W przypadku Jagiellonii do programu zakwalifikowana została budowa bazy treningowej przy ulicy Elewatorskiej w Białymstoku. Jagiellonia Białystok na realizację inwestycji otrzyma z ministerstwa 5,2 miliona złotych, wypłaconych w dwóch transzach do końca tego roku kalendarzowego. Prace nad powstaniem tej inwestycji rozpoczęły się natomiast już w kwietniu 2018 roku.


Cracovia natomiast planuje budowę ośrodka treningowego w miejscowości Rączna, leżącej w gminie Liszki. We wcześniejszych zapowiedziach władze klubu planowały postawienie bazy na siedem boisk, w tym cztery pełnowymiarowe. Wśród nich przewidywane jest: jedno z podgrzewaną murawą, jedno ze sztuczną murawą, krytą pod balonem oraz jedno do siatkonogi. Do tego dochodzi kompleksowy ośrodek odnowy biologicznej i fizjoterapii. Na ten cel Pasy otrzymają osiem milionów podzielonych na trzy transze, wypłacone od 2018 do 2020 roku. Pierwsza łopata pod inwestycję zostanie wbita jeszcze w tym roku.


Celem „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu” jest rozwój bazy obiektów sportowych służących potrzebom polskiego sportu wyczynowego dla zapewnienia odpowiednich warunków szkolenia i treningu sportowców, przygotowania kadry narodowej oraz organizacji zawodów. Inwestycje dotyczą budowy, przebudowy lub remontów obiektów specjalistycznych, spełniających standardy międzynarodowe, mogących stać się areną ważnych zawodów i imprez sportowych rangi ogólnopolskiej, europejskiej czy światowej.


ekstraklasa.org
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty