Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Licencje: Wisła pod nadzorem2018-05-15 21:41:00

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wydała licencje Klubom występującym w Ekstraklasie na kolejny sezon rozgrywkowy 2018/2019. - Należy podkreślić, że w tym roku kluby LOTTO Ekstraklasy były bardzo dobrze przygotowane. Jakość i kompletność przedstawianych informacji była generalnie na bardzo wysokim poziomie i za to chcemy kluby pochwalić – powiedział Przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN Krzysztof Rozen.


– Jakość i kompletność przedstawianych informacji była na wysokim poziomie i chcemy kluby za to pochwalić. Widzimy, że wprowadzone procesy i otwarta komunikacja z klubami procentuje w podniesieniu jakości wniosków licencyjnych.


– Oczywiście mieliśmy pewne zastrzeżenia, co do niektórych klubów związanych z kryteriami infrastrukturalnymi i finansowymi. Niemniej jednak wszystkie kluby obecnie grające w LOTTO Ekstraklasie otrzymały licencję na kolejny sezon rozgrywkowy.  


– Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN najdłużej rozpatrywała wniosek klubu Lechii Gdańsk. Po uzyskaniu dodatkowych wyjaśnień od władz tego klubu, podjęliśmy decyzję o udzieleniu jej licencji, nakładając jednak sankcje przewidziane przez Podręcznik Licencyjny.


Konkludując Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wydała następujące decyzje:


– przyznała licencję na rozgrywki LOTTO Ekstraklasy w sezonie 2018/2019 następującym klubom:  


Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Pogoń Szczecin, Sandecja Nowy Sącz, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Wisła Płock, Zagłębie Lubin.


– przyznała licencję na rozgrywki UEFA na sezon 2018/2019 następującym klubom:  


Arka Gdynia, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Wisła Płock, Zagłębie Lubin.


– nałożyła nadzory finansowe na następujące kluby:  


Śląsk Wrocław, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, Wisła Płock.


– nałożyła nadzory infrastrukturalne na:


Górnik Zabrze i Wisłę Kraków.


– nałożyła sankcję regulaminową na następujące kluby:


Wisła Płock – 30 tysięcy złotych za naruszenie kryterium F.01 oraz F.03 Podręcznika Licencyjnego dla klubów Ekstraklasy na sezon 2018/2019.


Lechia Gdańsk – ograniczenie kosztów personelu w sezonie licencyjnym w poszczególnych kwartałach do poziomów założonych w prognozie finansowej na sezon licencyjny 2018/2019 w ujęciu kwartalnym, a także ograniczenie wydatków na „Nabycie WNiP – zawodników (transfer)” w sezonie licencyjnym w poszczególnych kwartałach do poziomów założonych w prognozie finansowej na sezon licencyjny 2018/2019 w ujęciu kwartalnym.


– nie przyznała licencji na rozgrywki UEFA:


Lechii Gdańsk ze względu na naruszenie kryterium F.05 (Prognoza Finansowa) Podręcznika Licencyjnego dla klubów Ekstraklasy na sezon 2018/2019.


Sandecja Nowy Sącz oraz Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie były procedowane pod kątem przyznania licencji na rozgrywki klubowe UEFA ze względu na złożenie prognoz finansowych w układzie półrocznym, a w celu uzyskania licencji na rozgrywki klubowe UEFA, nałoży złożyć prognozę w układzie kwartalnym.


Od powyższych decyzji przysługuje Klubom odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni.


pzpn.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty