Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Kiedy stadion Sandecji?2018-01-08 00:23:00

Pod koniec ubiegłego roku prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak wziął udział w briefingu prasowym w sprawie budowy nowego stadionu Sandecji.


- Podpisałem dokument na mocy którego przetarg na budowę stadionu został unieważniony. Nie będę ukrywał, że decydującym czynnikiem były finanse. W dwóch najbliższych latach nie stać nas, by na ten cel wydać więcej niż 50 mln złotych. Obowiązujące nas wskaźniki nie pozwalają na zwiększenie tej kwoty, wobec tego rekomendacja moja oraz komisji przetargowej była taka, a nie inna - powiedział prezydent Ryszard Nowak.


Nowy przetarg ma zostać rozpisany w najbliższym czasie, jednak prace przy Kilińskiego 47 mają się rozpocząć już w lutym. - Nie wiem jeszcze czy forma przetargu będzie taka jak w pierwszym przypadku. Ta decyzja dopiero zapadnie, bo sytuacja nieco się zmieniła; dokładnie chodzi o działkę przy stadionie, która została wykupiona. To zdecydowanie ułatwiło sprawę, ponieważ pozwoli nam ograniczyć koszty; choćby wykorzystane może zostać obecne oświetlenie - skomentował włodarz miasta.


- Nowy stadion w stu procentach będzie spełniał wszystkie wymogi LOTTO Ekstraklasy. Tak jak wszyscy chcę, by powstał on jak najszybciej. Mamy pozwolenia na prace rozbiórkowe, dzięki czemu zaoszczędzimy nieco czasu. Również sieci wykorzystywane przy eksploatacji stadionu będą wykonywane już w trakcie procedury przetargowej. Sprawi to, że wykonawca będzie mógł wejść na teren gotowy do budowy. Jeśli chodzi o jego pojemność to prawdopodobnie nie zostanie ona zmieniona. Oznacza to, że stadion będzie mógł pomieścić ok. 8 tys. widzów - dodał.


Pojawiła się również kwestia licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Były obawy jakoby nasz Klub mógł jej nie otrzymać w przypadku konieczności gry na obcym stadionie, w kolejnym sezonie. – Nie ma co zakładać czarnych scenariuszy. Temat został sprawdzony i nie ma żadnych przeszkód byśmy licencję otrzymali – uciął temat prezydent.


- Ten stadion jest inwestycją na lata. Mogę wszystkich zapewnić, że powstanie on najszybciej jak to tylko możliwe – zakończył Ryszard Nowak.


sandecja.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty