Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Biała Gwiazda uległa Nafciarzom i zwolniła trenera2017-12-10 23:24:00

W 19. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków uległa swej imienniczce z Płocka 0-1. Po meczu zwolniony został trener Białej Gwiazdy, Hiszpan Kiko Ramirez.

Wisła Kraków - Wisła Płock 0-1 (0-1)

0-1 Damian Szymański 42

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Wasilewski, Perez (2) - Szymański. Czerwona kartka: Perez (90+1, druga żółta). Widzów 10 141.

WISŁA KRAKÓW: Cuesta - Bartkowski, Wasilewski, Arsenic, Sadlok - Basha, Perez - Boguski (69 Bartosz), Wojtkowski (56 Brożek), Imaz (69 Małecki) - Lopez.

WISŁA PŁOCK: Kiełpin - Stefańczyk, Łasicki (34 Uryga), Dźwigała, Reca - Szymański, Rasak - Michalak (83 Łukowski), Stilic (67 Furman), Varela - Kante.

Goście po raz pierwszy konkretnie zagrozili bramce krakowian w 42. minucie i od razu zdobyli gola. Po wrzutce z kornera do wybitej piłki wystartował Szymański i z 15 m celnie uderzył. Futbolówka odbiła się od lewego słupka i wpadła do siatki. Biała Gwiazda mogła wyrównać w 45+2. minucie, też po rzucie rożnym. Lopez główkował w poprzeczkę, a strzał z dobitki Kiełpin obronił nogą.

Po przerwie gospodarze mieli szansę na wyrównanie w 56. minucie, ale po "główce" Boguskiego piłkę sprzed bramki wybił Uryga. W odpowiedzi, w 59. minucie, Kante główkował z 8 m w poprzeczkę.

W 62. minucie Lopez przewrócił się naciskany w polu karnym przez Stilica, sędzia zanalizował sytuację za pośrednictwem VAR, lecz nie dopatrzył się faulu.

W 75. minucie krakowianie mieli kolejną okazję. Brożka zdołał jednak zablokować Uryga, do niedawna zawodnik Białej Gwiazdy...

Miejscowi atakowali, ale sytuacje bramkowe stwarzali płocczanie. W 81. minucie blisku podwyższenia wyniku był Kante, jego strzał obronił jednak nogą Cuesta.

W doliczonym czasie czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył Perez, w dziesiątkę gospodarze już nie zagrozili rywalom. Ci w 90+4. minucie mogli zdobyć drugą bramkę, ale Reca z 10 m trafił w bramkarza.

Statystycznie krakowianie przeważali (60% posiadania piłki), lecz zdecydowanie ustępowali ilością strzałów (7:22, celne 2:10). To był słaby mecz w wykonaniu drużyny z Reymonta.