Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Surowa kara dla Legii2017-11-22 18:49:00

Decyzje Komisji Ligi z dnia 22.11.2017

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy oraz gości podczas meczu Legia Warszawa – Górnik Zabrze w 16. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na oba kluby nałożono kary:

 

Na klub z Warszawy: finansową w wysokości 70 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na wszystkie pozostałe do końca rundy zasadniczej mecze LOTTO Ekstraklasy (do 30. kolejki włącznie). W zawieszeniu nałożono także karę zakazu wejścia na jeden mecz domowy LOTTO Ekstraklasy dla wszystkich osób, które na meczu z Górnikiem Zabrze były na Trybunie Północnej.

 

Na klub z Zabrza: zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 1 najbliższy mecz LOTTO Ekstraklasy.

 

- Kara dla Legii Warszawa za zachowanie kibiców podczas niedzielnego meczu jest najwyższą w tym sezonie i jedną z najwyższych w historii komisji. Stało się tak, gdyż przerwy w grze wywołane odpaleniem rac przez kibiców, były rekordowo długie. Nie ma także absolutnie zgody na wrzucanie jakichkolwiek przedmiotów na boisko. Te wydarzenia wymagały odpowiedniej reakcji z naszej strony. Jeśli mecze wciąż będą przerywane w ten sposób przez kibiców, to osoby zasiadające na trybunach, na których doszło do tak rażącego naruszenia zasad bezpieczeństwa i porządku, będą wykluczane z udziału w kolejnych spotkaniach - powiedział po posiedzeniu przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

 

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk – Wisła Płock w 16. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na klub z Gdańska nałożono kary: finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 3 najbliższe mecze LOTTO Ekstraklasy.


ekstraklasa.org
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty