Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Wygrana wiślaków w derbach Małopolski2017-07-21 22:46:00

Wisła Kraków pokonała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 1-0 w derbach Małopolski. Po 2 kolejkach ekstraklasy Biała Gwiazda ma na koncie dwa zwycięstwa, a "Słonie" dwie porażki.

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0 (0-0)

1-0 Petar Brlek 89 (głową)

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Sadlok, Małecki, Brożek, Głowacki, Lopez, Velez, Ondrasek - Putiwcew, Kecskes, Piątek, Kupczak. Widzów 11 811.

WISŁA: Cuesta - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Brlek, Velez - Boguski (64 Wojtkowski), Lopez (85 Bartosz), Małecki - Ondrasek (59 Brożek).

BBT: Mucha - Fryc, Kecskes, Putiwcew, Maksimenko - Jovanovic (56 Stefanik), Kupczak - Misak, Piątek, Gutkovskis (83 Guba) - Śpiączka.

W I połowie żadna z drużyn nie oddała celnego strzału. Były natomiast dwa uderzenia w lewy słupek.

W 33. minucie z wolnego, z lewej strony, spod linii autowej, zacentrował Lopez, nikt nie doszedł do piłki, która trafiła ostatecznie w słupek. W 45+1. minucie stracił futbolówkę Kupczak, z tej straty zrodziła się kontra wiślaków zakończona strzałem Małeckiego z 18 m w słupek.

Po przerwie mecz był wyrównany, ale lepsze sytuacje stwarzała Wisła. W 68. minucie kąśliwy strzał Lopeza obronił Mucha. W 82. minucie poradził sobie też z "bombą" Głowackiego z wolnego z ok. 30 m.

Zabójcza dla gości okazała się kontra krakowian w 89. minucie. Sadlok zacentrował z lewego skrzydła na dalszy słupek, a Brlek "szczupakiem" wpakował piłkę do siatki z 3 metrów.